İlk Yaş Öncesi Eğitim Ürünleri

Sırala:
Göster:
Bondigo BL2501 İlk Saatim
%16
29,90 ₺
24,99 ₺
Sırala:
Göster:

İlk Yaş Okul Öncesi

 

Okul öncesi dönemde çocukların hemen her şeye ilgileri oldukça yüksektir. Oyuncaklar, televizyon, renkli ve hareketli olan her şey ilgilerini çeker. 1 yaş için eğitici oyuncaklar, temel motor becerilerin gelişimi için oldukça önemlidir. Bir yaş- okul öncesi dönemde de çocukların oynayacağı ürünler özenle seçilmelidir. Peki, bu dönemde oyuncak seçimi nasıl olmalı?

 

Çocuğunuza aldığınız oyuncakları aynı anda önüne sermeyin. Zira onun için okul öncesi dönemde özellikle 1-2 yaş arası dönemde oyuncaklar oyun ve eğlenceden çok keşif demektir. Oyuncağı inceleyip keşfettikten sonra sıkılırlar. 1-2 yaş arası bebekler, oynamayı çok fazla bilmediklerinden oyuncağın ne olduğunu, nasıl bir şekli olduğunu kavramakla yetinirler. Bu nedenle yeni olan her obje heyecan vericidir ve keşfettiği her şey de artık sıkıcıdır. Oyuncakları bir yerde saklayın ve azar azar çıkarın. 1-2 yaş arası çocuklara sıklıkla oyuncak almak da önemlidir. Çünkü sürekli yeni şeyler keşfetmek isterken hem zihinsel olarak hem de bedensel olarak gelişir.

Ahşap bloklar, oyun minderleri, oyun pedleri, dönenceler, çıngıraklar bu dönemdeki çocuklar için sıklıkla tercih edilen oyuncaklardır. Kürek, kova, kamyon setleri de açık alanda oynarken toprağa dokunma hissi ve temel motor becerilerin gelişimi için faydalıdır. Ayrıca çocuklar böyle oyuncaklarla uzun süre vakit geçirebilirler. Plajda ya da piknikte oynaması için küreği ve kovası olan oyuncak kamyon alabilirsiniz.


Diş kaşıyıcılar, oyun havuzları, banyo oyuncakları da bebeklerin gelişim evrelerinde eğlenerek öğrenmelerine yardımcı olur. bebeğiniz için okul öncesi dönemde ihtiyaç duyacağınız tüm oyuncaklara novabazar.com’dan erişebilirsiniz. Oyuncak davul, oyuncak filüt, oyun küpler ve çok daha fazlasını novabazar.com İlk Yaş Okul Öncesi kategorisinde bulabilirsiniz.

Devamını gör
Copyright © 2005-2018 Seltim Dış Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.