Aydınlatma

Sırala:
Göster:
Sırala:
Göster:

Aydınlatma

 

Aydınlatma, iç mekanda dekoratif bir etki yaratmanın en pratik yoludur. Dünyanın en çirkin evini bile şık aydınlatma araçlarıyla keyifli bir ortam haline getirebilirsiniz. Aydınlatmayı doğru kullanmak çok önemlidir. Peki, aydınlatma ürünleri ile nasıl dekoratif bir etki elde edilir?

 

Aydınlatma Ürünü Türleri

Ev ve ofislerde aydınlatmanın nasıl kullanılacağı konusunu açıklamadan önce bazı aydınlatma araçlarını tanımak gerek. Örneğin  lambader; yere konumlanan ayaklı aydınlatmalardır. Koltukların oluşturduğu köşe boşluklarında çok kullanışlı olurlar. Akşam sadece lambaderi yakarak salonda hem şık hem de yeterli aydınlatma elde edebilirsiniz. Abajur; masa, komidin, şifonyer, sehpa gibi yüzeylere konumlanan ayaklı- kaideli aydınlatma türüdür. Salonda sehpa üzerinde ya da yatak odasında komidin üzerinde çok şık dururlar. Abajurlara sarı ışık veren ekonomik ampüller takarak gece boyunca şık ve rahatlatan bir aydınlatma elde edebilirsiniz. Aplikler, duvara monte edilen aydınlatma türleridir. Koridor, balkon, kapı girişi gibi alanlarda ya da çok büyük salonlarda kullanılabilirler. Evdeki tabloların üzerine konumlandırıldıklarında da çok şık bir etki yaratırlar. Tavan sarkıtları, tavan aydınlatmaları ve avizeler ise tavana monte edilirler. Yemek masasının tam ortasına düşecek şekilde konumlanan sarkıtlarla çok şık bir etki elde edilir

 

Aydınlatma Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Öncelikle “sarı ışık mı beyaz ışık mı” konusunu çözelim. Beyaz ışık, çok net ve güçlü bir aydınlatma sağlar. Bu nedenle çalışma masası lambası ve makyaj yaparken ihtiyaç duyacağınız banyo aydınlatması beyaz ışık olmalıdır. Ancak yatak odası, salon gibi ortamlarda daha dinlendirici olan sarı ışık tercih edilmelidir. Sarı ışık, verdiği hafif loş etkiyle kusurları kapatır ve dekorasyonun daha yumuşak, daha bütüncül algılanmasını da sağlar.


Tekli avize modelleri, sarkıtlar, bebek odası masa lambaları, gece lambaları, üç boyutlu lambalar gibi farklı ürünlere Novabazar Aydınlatma Ürünleri kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Devamını gör
Copyright © 2005-2018 Seltim Dış Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.