Bahçe

Sırala:
Göster:
Sırala:
Göster:

Bahar ve yaz mevsimi bahçe, balkon, teras, yazlık ev dekorasyonu için hazırlıkların başladığı dönemdir. İster kocaman bir bahçeli eviniz olsun ister minik bir balkon, açık havada olmaktan keyif alabileceğiniz dekoratif alanlar tasarlayabilirsiniz. Nasıl mı, işte bahçe- balkon dekorasyonu ipuçları:

İç mimarlık ve biraz da peyzaj mimarlığının çalışma alanına giren bahçe, balkon, teras düzenlemeleri çok keyiflidir. Oturmak için bir kaç sandalye, bank, güzel bitkiler ve bir kaç dekoratif aksesuar ile güzelleşmeyecek açık alan yoktur. Zaten doğanın kendi güzelliği yeter.

Dekore edeceğiniz alana göre çözümler üretin!

Eğer sadece bir iki metrekareden oluşan minik bir balkonunuz varsa hacimli sandalyelerle bu alanı daraltmanız yanlış olur. Renkli taburelerle çok şirin bir etki yaratabilir ya da iki kişinin oturabileceği bir balkon kanepesi alabilirsiniz.

Balkon, veranda ya da bahçede oturduğunuz alanda süpürge, fırça, bez gibi ortamı daraltacak ve görselliği de bozacak malzemeler bulundurmayın. Bunları farklı ve görünmeyecek bir yerde konumlandırın.

Eğer alan darsa yerlere yani zemine saksılar koymak yerine yukarı asabileceğiniz duvarlar ve tavan gibi dikey yüzeylerde konumlandırabileceğiniz saksılar ve bitkiler tercih edin.

Oturacağınız alandan etrafa baktığınızda kötü görünen ne varsa onu bitkilerin yardımıyla kamufle edin. Mesela yazlığınızın verandasına oturdunuz ve tam karşı köşede çirkin bir çöp konteynerı görüntüsü var. Bunu görmek yerine rengarenk açan sarmaşık güle ne dersiniz. Hemen bu kötü manzarayı kapatacak bir bitki araştırın.

Belirli bir konsept yaratarak da çok etkileyici bir görünüm elde edebilirsiniz. Örneğin balkon minderlerinin deseni kuş temalı, duvara asacağınız şık bir kuş kafesi, kuş temalı tuzluk biberlikler oldukça hoş bir etki yaratabilir. Aynı konsept fikrinden yola çıkarak deniz temasını, çiçek temasını ya da meyve temasını da kullanabilirsiniz. Tematik bütünlük hemen her mekanda güçlü bir etki yaratır.

Novabazar Bahçe Kategorisinde Neler Var?

Bahçe Kovucuları ve Bahçe Makineleri şeklinde ikiye ayrılan kategoride bahçenizi düzenlemek üzere tüm yardımcı malzemeleri ve bahçeler için dekoratif ürünleri bulabilirsiniz. Çim biçme makineleri, çapa makineleri, zincirli ağaç kesme makineleri, tırpanlar, su motoru ve su pompaları, dal budama makinesi, bahçe ilaçlama makineleri, çim havalandırma makineleri, yaprak toplama ve üfleme makineleri gibi oldukça geniş bir ürün çeşitliliğine ulaşabilirsiniz.


Devamını gör
Copyright © 2005-2018 Seltim Dış Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.