Bebek

Sırala:
Göster:
Sırala:
Göster:

Bebek

 

Bebekler doğumdan itibaren hem anne ve babalarının hem de tüm aile fertlerinin yaşamını değiştirir. Merakla beklenen bebek için yapılan hazırlıklar da ayrıca heyecan vericidir. Anne ve babayı bebeğin varlığına hazırlayan bu süreç keyiflidir. Doğum öncesinde bebeğin bazı temel ihtiyaçlarını hazırlamış olmak önemlidir. Böylece annenin emzirmeye ve bebeğe konsantre olduğu babanın uykusuz geceler sebebiyle epey yorgun olacağı bu süreçte bebek ve annenin ihtiyaç duyacağı her şey hazır olur. Peki, yeni doğan bebeğin ihtiyaçları nelerdir?


Yenidoğan bebekler için hazırlanması gerekenler ya da bebeğin ihtiyaçlarını anlatan bir liste yapmakla işe başlayabilirsiniz. Bebeğin güvenle uyuyacağı bir yatak, en önemli ihtiyaç malzemelerinden biri. Bu konuda uzun süre kullanabileceğiniz bir ürün seçmeniz faydalı olabilir. Katlanabilen, istenirse başka odalara da taşınabilen park yataklar bu konuda en pratik çözümlerden biridir. Park yatağın yumuşak bez cidarları da bebeğin emekleme ve yürüme döneminde kafasını çarpması gibi kazaların önüne geçer. Bebeği dışarıda gezdirmek için bebek arabası, oturma pozisyonuna geçtikten sonra da daha hafif olduğu için daha pratik bir kullanım sunan baston bebek arabası tercih edilebilir. Bebek hamakları, mama sandalyeleri, bebek maması gibi çok sayıda ihtiyaç söz konusudur.

 

Bebek Tekstili Alırken Bunlara Dikkat Edin!

Bebeğin cildi yetişkin cildine göre fazlasıyla hassastır. Onun hassas cildine uygun olarak pamuklu kumaştan dokunmuş ürünler tercih etmek önemlidir. Çok tüylü ya da havlı kumaşlar burun ve ağız yoluyla alınan havların tıkanıklığa neden olma sebebidir. Bunlardan da kaçınmak gerekir. Bebeğin yorganı, battaniyesi, nevresimleri ve diğer tekstil ürünleri yıkanırken bebekler için uygun olan deterjanlar kullanılmalıdır.

 

Sıcak yaz günlerinde sinekleri ve diğer böcekleri uzak tutmak için cibinlik kullanmak, bebeğin zeka gelişimi için mutlaka ilk adım seviyesinde oyuncaklar almak gerekebilir. Bebek emzikleri bebeğin ayına göre seçilmeli, hijyen açısından sürekli steril edilmelidir. Emzikleri steril etmenize rağmen sıklıkla değiştirmenize de gerekir.

 

Bebeğinizin tüm ihtiyaçlarını güvenle novabazar.com’dan karşılayabilirsiniz.

Devamını gör
Copyright © 2005-2018 Seltim Dış Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.