Bebek Arabası ve Puset

Sırala:
Göster:
Sırala:
Göster:

Bebek Arabaları Pusetler


Bebekler için alışveriş listesi yapıldığında ilk akla gelenler arasında bebek arabaları bulunur. Bebeği uzun bir süre bebek arabasıyla gezdireceğiniz için bebek arabası seçimi çok önemlidir. Bebeğin içinde konforlu bir biçimde durabilmesi, bebek arabasının kolay hareket edebilir, manevra kabiliyeti yüksek bir araç olması, yıkanabilir parçalarının bulunması, gerektiğinde çok kolay parçalanıp montajlanabilmesi ve frenleme sisteminin olması çok önemlidir. Bu özellikleri göz önüne alarak bebek arabası seçimi yapabilirsiniz.

En İyi Bebek Arabası Hangisi?

İnternetten bebek arabası bakanlar bilir ki, hem yurt dışı hem de yerli üreticilerle birlikte oldukça geniş bir seçenek havuzu mevcut. Beneto BT 500 Travel Sistem, Chipolino Etro Fashion Sistem, Diamond Baby Seyahat Sistemleri, McRae Travel Sistem, Baby 2 Go Bebek arabaları gibi çok sayıda ürün arasında seçim yapmak epey zor. Ancak en iyi bebek arabası aslında bebeğin konforu, arabayı kullanacak kişilerin konforu, hijyen, güvenlik ve ergonomi konularında en iyi çözümü sunabilendir. Bu nedenle aşağıdaki detayları göz önüne alarak seçim yapabilirsiniz. Zaten bebek arabası fiyatları da bu detaylara göre ve markaya göre farklılık gösterir.

 

  1. Bebeğin baş, sırt ve boynunu destekleyecek, gerektiğinde yatış pozisyonuna, oturma pozisyonuna ve dik oturma pozisyonuna gelebilecek bir bebek arabası modeli ile bebeğiniz rahat eder. Bebek, arabasında rahat değilse dışarı her çıktığınızda huysuzlanacaktır.
  2. Bebekler dışarıda gezinirken bazen etrafa bakmak bazen de sadece ebeveyn ile göz temasında olmak isterler. Bu nedenle bebek arabası her iki yöne de dönebilir olmalı.
  3. Bebek arabasını otomobilinizde taşımak isteyeceğiniz zamanlar için kolayca katlayabilmeli ya da parçalayabilmelisiniz. Bagajdan çıkardığınızda da kolayca montaj yapıp, bebek çok ağlamadan tekrar kullanılabilir hale getirebilmelisiniz. Başka bir deyişle bebek arabası ergonomik olmalı.
  4. Bebek arabasını taşımanız gereken durumlar da sıklıkla yaşanacak. Böyle durumlarda kolayca kaldırabileceğiniz hafif malzemelerden üretilmiş olmalı.
  5. Bebek arabasının fren sistemleri de çok önemli. Yokuş aşağı dururken arabanın elinizden kaçması, çok olağan ve çok sık yaşanan bir durumdur.
  6. Bebek arabasının kumaşı da kolayca yıkanabilen, bebeği terletmeyen bir kumaş olmalıdır. Bebeklerin sıklıkla kustukları, bebek arabasında mama yedikleri düşünülürse bu detay çok önemlidir.
  7. Yağmur, rüzgar ve güneşe karşı koruması olmalıdır.
  8. Sizi yormayacak şekilde eseri manevra kabiliyeti olmalıdır.
Devamını gör
Copyright © 2005-2018 Seltim Dış Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.