Bebek Beslenme Gereçleri

Sırala:
Göster:
Sırala:
Göster:

Bebek Beslenme Ürünleri

 

Uygun fiyatlı bebek mamaları, bebek beslenme gereçleri için novabazar.com Bebek Beslenme Ürünleri kategorisini inceleyebilirsiniz. Cam biberon modelleri, gaz yapmayan biberon, biberon temizleme fırçası gibi farklı ürünleri kategoride bulabilir, güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Peki, bebek beslenme malzemeleri nelerdir ve nasıl kullanılmalıdır?

 

Bebek Biberonları ve Temizliği

Bebeğinize biberon alırken cam malzemeden yapılmış olanları tercih etmeye çalışın. Cam, sağlıklıdır ve kolay temizlenir. Ancak bebek ve çocuklarla yaşarken cam malzeme, bazen çok tehlikeli de olabiliyor. Ayrıca bebeğin biberonlarını yanınızda taşımanız gereken durumlarda da cam biberon yerine diğer kırılmaya dayanıklı malzemeleri tercih edebilirsiniz. Biberon uçları genellikle hassas silikon malzemeden üretilmiştir. Bu malzemelerin çok uzun süre kullanılması hijyen açısından sakıncalı olabilir. Bu nedenle biberon uçlarını ayda bir yenilemek gerekebilir. Ayrıca bebeğin emme refleksi de zamanla artacak ve ve daha fazla sıvıyı çekebilir hale gelecektir. Bu nedenle de bebeğin ayına uygun biberon ucu kullanılmalıdır. Gaz yapmayan biberonlar şişe içindeki havayı bebeğin emmesine engel olan bir sisteme sahiptir. Özellikle uyutmadan önce süt ya da mama verirken bu ürünleri tercih etmek faydalı olacaktır.

Emzik, biberon, biberon ucu gibi malzemeleri temizlemek için en etkili yöntem biberon sterilazörü kullanmaktır. Sterilazotörler biberon ve emziklere belirli bir ısı uygulayarak bakterilerin ölmesine neden olurlar. Böylece çok daha hijyenik bir kullanım söz konusu olur. Emzirme malzemeleri için de sterilizatörler kullanılır. Bebekler grip olduğunda ya da enfeksiyon kaptığında yeterince steril olmayan emzik ve biberonları tekrar tekrar kullanarak uzun süre aynı mikrobu taşıyabilirler. Bu nedenle de sterilizatör kullanımı gereklidir.

 

Eğer sterilazatörünüz yoksa biberon, emzik ve diğer beslenme gereçlerini büyük bir cam kase içine koyup üzerine kaynar su dökün. Ardından sıcak suda bebek beslenme gereçleri deterjanı ve biberon fırçası kullanarak yıkayın. Bol su ile durulayın. Ardından temiz bir kağıt havlu üzerine yayın ve kurumalarını bekleyin.


Mama ya da devam sütü kullanan bebekler için termoslar çok önemli bir ihtiyaç haline gelir. Devam sütü biraz ılık su ile hazırlanan toz karışımdır. Ancak bu toz karışım için gereken ılık suyu geceleri hazırlamak çok zahmetli olabilir. Ayrıca bebekler yaklaşık iki yaşına kadar gece en az üç kez beslenme ihtiyacı duyar, acıktığı için ağlarlar. Bir termosa bebeğin mamasına karıştırılacak derecede su hazırlayarak koyarsanız ve biberonlarla mamayı da yanına bırakırsanız gece uyandığınızda işiniz çok daha kolay olur. Bebek termosu modelleri, dışarı çıktığınızda da çok önemli bir yardımcı olacaktır.

Devamını gör
Copyright © 2005-2018 Seltim Dış Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.