Bebek Güvenlik Ürünleri

Sırala:
Göster:
Sırala:
Göster:

Bebek Güvenlik Ürünleri

 

Bebekler için evde güvenlik önlemleri almak çok önemli. Özellikle bebek emeklemeye ve yürümeye yani kendi başına hareket etmeye başladıktan sonra tehlikeli olabilecek alanlara erişimi engellemek gerekiyor. İçinde bir ailenin yaşamı sürerken bebek için güvenli bir yaşam alanı oluşturmak epey zordur. Bebekler, çekmecelere, dolaplara ve etraftaki diğer malzemelere erişebildiklerinde hemen her şey onlar için tehlikeli hale gelebilir. Peki, bebek güvenlik önlemleri nasıl alınır, bu konuda nasıl bir yol izlemek gerekir…

  1. Bebeğiniz için evin güvenli olmasını istiyorsanız işe evi sadeleştirmekle başlayın. Objeler, biblolar, şık seramik tabaklar, şamdanlar çok güzel görünüyor olsalar da bir süreliğine onları güzelce paketleyip kaldırmanız gerekecek. Çünkü bebekler, çevrelerindeki cisimleri dokunmaktan, ısırmaktan, emmekten ve onları etrafa atmaktan hoşlanırlar. Kırılan parçalar bebek için çok tehlikeli olabilir. Sehpalar, lambaderler ve diğerleri de çok gerekli değilseler kaldırılmalıdır.
  2. Evde, kendinize bir oda belirleyin ve tehlikeli olabilecek her şeyi o odaya toplayın. Bu odanın kapasını sürekli kapalı hatta ilerleyen dönemlerde kilitli tutun. Çekiç, tornavida, makas, zımba teli, kalem, elektronik cihazlar, ütü, ütü masası, ilaçlar gibi tehlikeli olabilecek ya da bebek tarafından zarar görmesini istemeyeceğiniz şeyleri bu odada muhafaza edebilirsiniz.
  3. Mutfakta bıçak çekmecesi, kırılabilecek malzemelerin olduğu çekmeceler ve buzdolabı mutlaka çocuk kilidi ile kapatılmalı.
  4. Koltuk önündeki pencerelere ya da bebeğin erişebileceği pencerelere de çocuk kilitleri takılmalıdır.
  5. Dış kapı kulpuna erişip açabildiği dönemse dış kapı içerden kilitlenmelidir.
  6. Bebeğin göz ya da baş hizasındaki masa ve sehpa köşelerine köşe koruyucu takılmalıdır.
  7. Merdivenli evlerde merdiven başı korkulukları kullanılmalıdır.
  8. Klozete elini sokma, içinde su içme daha kötüsü içine düşme ihtimaline karşı klozet kilidi alınmalıdır. Ayrıca bebekler klozet içine oyuncak ya da giysi atabilirler.


Bebek güvenlik ürünleri, kapı kilitleri, dolap kapağı kilitleri, pencere kilitleri, kapı stoperleri, köşe koruyucular, klozet kapak kilidi şeklinde özetlenebilir. Bebek için dolap kapağı kilidi fiyatlarını görüntülemek ve farklı çocuk güvenlik ürünlerinden sipariş etmek için novabazar.com Bebek Güvenlik Ürünleri kategorisini inceleyebilirsiniz.

Devamını gör
Copyright © 2005-2018 Seltim Dış Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.