Bebek Sağlık Ürünleri

Sırala:
Göster:
Sırala:
Göster:

Bebek Sağlık Ürünleri


Bebek alışverişleri genellikle çok eğlencelidir. Hayata merhaba diyecek olan bu minik insan için her detay düşünülür. Her şey onların vücut ölçülerine göre olduğu için bebeklerin ihtiyaçları oldukça fazladır. Bebek termometresi, bebek için ateş ölçer, pişik kremi gibi ürünler ise gerçekten en gerekli ihtiyaç kalemleridir. Peki, bebekler için çok önemli ihtiyaçlar olan bebek sağlık gereçleri nelerdir?

Bebek İçin Ateş Ölçer

Ateş ölçerler aslında her evde olması gereken cihazlardır. İnsanın mikropla mücadele eden bedeninin bir tepkisi olan ateş, bebeklerde çok sık görülür. Yüksek ateş, kontrol altına alınmazsa çok ciddi hatta kalıcı hasarlara neden olabilir. Bebekler diş çıkarırken, üşüttüklerinde ya da mikrop kaptıklarında genellikle ateşlenirler. Yetişkinlerde çok daha az görülen yüksek ateş, bebeğin hemen her değişen duruma tepkisidir. Bu nedenle özellikle geceleri bebeklerin ateşi çıkabilir. Böyle durumlarda doktor tavsiyesiyle alınan ateş düşürücü şuruplar kullanılabildiği gibi ılık duş, bebeğin üzerini çıkarmak, bebeği biraz balkona çıkarmak gibi çözümler sıklıkla denenir. Ancak tüm bunlar için en doğru tavsiye doktorunuzdan alınmalıdır.  Burada en kritik nokta ise bebeğin ateşini ölçmektir. Sıkla bebeğin ateşi ölçülmelidir. 38 derece üzerine çıkan ateşlenme tehlikeli kabul edilir. Bebeğin yattığı odada, kolayca erişilebilecek bir yerde, bebeğin ateşini ölçmek üzere bir ateş ölçer bulundurmalıdır. Seyahatlerde de ateş ölçeri yanınıza almanız unutma ihtimaline karşı, bebeğin çantasına koymak üzere, yedek ateş ölçer almanız tavsiye edilir. Bebek hediyesi olarak da şirin bir ateş ölçer almayı düşünebilirsiniz. Üstelik, zaten bir ateş ölçeri var mı diye endişelenmenize de gerek yok. Çünkü böyle gerekli bir cihazın yedeklenmesi her zaman faydalıdır. Banyo termometreleri de bebek için uygun sıcaklıktaki suyu hazırlayıp hazırlamadığınızdan emin olmanıza yardımcı olur.

 

Uygun fiyatlı bebek ateş ölçer cihazlarına novabazar.com Bebek Sağlık Ürünleri kategorisinden erişebilirsiniz. Farklı markaların ürünleri ile geniş seçenek havuzu sunan sistemi kullanarak internetten ateş ölçer siparişi vermenin konforunu yaşayabilirsiniz.

 

Burun Aspiratörleri

Bebeklerin burnu tıkandığında nefes lamaları zorlaşır. bu durum da bebeğin huzursuz olmasına yol açar. Uyuyamaz, beslenmek istemez. Burun aspiratörleri, belirli bir aydan sonra kullanılan ve bebeğin burnunu açmaya yarayan aletlerdir. Bebedol burun aspiratörü, nasal burun aspiratör çeşitleri, yeden burun aspiratörü pompası gibi ürünlere novabazar.com ile ulaşabilir, keyifle alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca bebeğin odasına soğuk buhar üfleyici alarak yine boğaz kuruluğu ve burun tıkanıklığı önlenebilir.

 

Dijital bebek tarısı fiyatları sanıldığı kadar yüksek değildir. Genellikle sağlık kurumlarında bulunan dijital bebek tartılarından sipariş ederek bebeğinizi dilediğiniz zaman tartabilirsiniz. Böylece gelişimini yakından takip etmiş olursunuz.

Devamını gör
Copyright © 2005-2018 Seltim Dış Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.