Bellek(Ram)

Sırala:
Göster:
Sırala:
Göster:

Corsair, Adata, G. Skill, Hi-Level, Kingston gibi markaların Ram- Bellek ürünlerine avantajlı fiyatlarla novabazar.com’dan ulaşabilirsiniz. RAM bellek ürünleri, bilgisayarınızdaki dosyaları farklı cihazlara güvenli bir biçimde taşımanıza yardımcı olur. Ayrıca bazı gizli dosyaları direk bellek üzerinden çalışıp, sürekli yanınızda taşıyabilirsiniz.

Ram Bellek Nedir?

RAM sözcüğü, İngilizcedeki Random Access Memory sözcüklerinin baş harflerinden oluşur. Random Access Memory sözcüklerini Türkçeye çevirdiğimiz de de “rastgele (her durumda) erişilebilir hafıza” gibi bir tanım elde ederiz. Bellekler, gerçekten de her durumda yanınızda taşıyabileceğiniz dosyalar, bilgiler, hatta uygulama ve yazılımlar demek. Aslında RAM, bilgisayarların, telefonların, televizyonların hatta hafızası olan tüm cihazların sahip olduğu bir parça. Ancak RAM bellek tanımı daha çok yanımızda taşıyacağımız küçük hafıza cihazları için kullanılıyor. Peki RAM bellek almak şart mı, RAM bellek ne amaçla kullanılabilir, RAM bellek çeşitleri nelerdir, hediye RAM bellek ya da promosyon RAM bellek seçimi nasıl olmalı…

RAM Bellek Çalışma Mantığı Nasıldır?

Tüm cihazlardaki ramlarda birbirinden bağımsız hafıza hücreleri vardır. Her bağımsız hücrenin bir çıkışı veri yoluna diğeri de işlemciye bağlıdır. Böylece bir bir birinden bağımsız şekilde çalışan bu hücrelere hem veri işlenebilir hem de veri okunabilir. Aslında RAM sözcüğünün ilk harfinin kaynağı olan “Random” yani rastgele ifadesi de biraz buradan gelir.

RAM Bellek Ürünleri Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

RAM bellek alırken, fiyat&performans dengesi cihazın teknik donanımına göre ölçülür. Bellek tipi, soket tipi, çalışma hızı (mHz ile ifade edilir), kapasitesi (GB ile ifade edilir) gibi detaylar önemlidir. Bazı RAm belleklerin soğutucusu da bulunur. Eğer soğutuculu bir cihaz seçerseniz daha uzun ömürlü olur. Bu tarz cihaz seçiminde garanti süresi de çok önemlidir. 24 ay garantili RAM bellek ürünleri, kullanıcıya sorunsuz bir süreç sunabilir.

Promosyon RAM Bellek

Oldukça faydalı ve marka algısına da katkı sunacak bir hediye olarak RAM bellek kullanmak çok popüler.Markanızı tanıtmak amacıyla promosyon RAM bellek alabilirsiniz. Bu amaçla marka kimliğinize uygun bir tasarım tercih edebilir, RAM bellek üzerine logo yaptırabilirsiniz. Benzer şekilde şirket çalışanlarını motive etmek ve işlerine fayda sağlamak amacıyla RAM bellek alıp dağıtmayı deneyebilirsiniz.

RAM bellek fiyatları için novabazar.com RAM Bellek kategorisini inceleyebilirsiniz. Farklı markaların ürünlerini bulabileceğiniz kategoride özel ürünler ve uygun fiyatlı seçenekler de bulunuyor.


Devamını gör
Copyright © 2005-2018 Seltim Dış Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.