Bilgisayar

Sırala:
Göster:
Adata ASU650SS-240GT-C 240GB SSD
%5
364,79 ₺
346,32 ₺
1650W EVEREST GÜÇ KAYNAĞI
%5
969,69 ₺
917,72 ₺
A4 Tech G10-660L Siyah Mouse
%5
73,57 ₺
69,66 ₺
Sırala:
Göster:

Dizüstü bilgisayar, masaüstü bilgisayar ya da tablet bilgisayarlar için geniş ürün çeşitliliği ve uygun fiyatları güvenli ödeme, hızlı kargo avantajıyla novabazar.com bilgisayar kategorisinde bulabilirsiniz.

Bilgisayar Seçiminde Nelere Dikkat Ediyorsunuz?

Bilgisayar ve çevre birimlerinin satışı konusunda yapılan araştırmalar gösteriyor ki, kullanıcıların pek çoğu bir bilgisayardan tam olarak ne beklediklerini ve nasıl bir cihaza ihtiyaçları olduğunu analiz etmeden marka ve fiyat odaklı alışveriş yapma eğilimindeler. Aslında ihtiyaçlara uygun bir bilgisayar almak hem bütçeniz için hem de kullanım konforunuz için önemli bir avantaj sunar. Peki, sizin için en iyi bilgisayar marka-modelinin hangisi olduğuna nasıl karar vereceksiniz?

  • Bilgisayar almaya karar verdiğinizde ilk yapmanız gereken bilgisayar fiyatlarını da göz önüne alarak bir bütçe belirlemek olmalıdır. Sonra bu bütçeyi de göz önüne alarak ihtiyacınıza uygun anakart, ekran kartı, RAM özellikleri gibi detaylara odaklanabilirsiniz.
  •  
  • Dizüstü bilgisayar, masaüstü bilgisayar ya da tablet bilgisayar çeşitlerinden hangisini alacağınıza karar vermeniz de gerekir. Dizüstü bilgisayar modelleri, kolay taşınabilen yapılarıyla oldukça konforludurlar. Ancak genellikle çok ağır grafik programlar için yetersiz kalırlar. Böyle bir ihtiyaç varsa yüksek donanımlı bir masaüstü bilgisayar da alınabilir. Elbette tablet çeşitleri de kolay taşıma, pratik kullanım avantajlarını sunuyorlar. Ancak tabletlerle klavye kullanmak için harici klavye almak gerekebiliyor.
  •  
  • Neye ihtiyacınız olduğunu net bir biçimde belirleyin. Örneğin alacağınız bilgisayar ile oyun oynayacaksanız grafik programları destekleyen, hafızası ve ekran çözünürlüğü yüksek olan bir ürün tercih edin. Sadece ufak tefek hesap işlemleri, banka işlemleri ve internette gezinmek gibi bir ihtiyacınız varsa alacağınız bilgisayarın RAM, ekran çözünürlüğü, ekran büyüklüğü gibi özelliklerinin ortalama olması yeterli. Eğer bilgisayarınızla photoshop gibi grafik programları çalıştıracaksanız yine özellikle ekran kartı kalitesi, ekran genişliği, çözünürlüğü, renk özellikleri yüksek bir cihaz seçmenizde fayda var.

Bilgisayar Alırken Bilmeniz Gereken Bazı Teknik Terimler

  • Anakart: Her RAM kapasitesini ya da işlemciyi desteklemeyen anakartlar, bilgisayar seçiminde dikkat edilmesi gerekenler arasındadır. Anakartta bulunan dahili ekran kartı grafikler için, ses kartı ses çıkışı için, ethernet kartı da bağlantı hızı için önem taşır.
  •  
  • İşlemci: İntel ve AMD işlemci seçeneklerini sunan bilgisayarları, grafik tasarım gibi işlemler için kullanacak olanlar genellikle AMD tercihi yaparlar. Ancak standart kullanım için İntel gayet yeterlidir.
  •  
  • Ram: RAM ne kadar yüksekse hız da o kadar yüksek olur. RAM, harici olarak arttırılabilir ancak her anakart, her RAM’i desteklemez. RAM alırken anakartınızın model numarasını yanınızda bulundurmanız iyi olacaktır.

Novabazar,Bilgisayar Kategorisi’ni detaylı olarak sınıflandırır. Böylece aradığınızı kolayca zaman kaybetmeden bulabilirsiniz. Örneğin sistemde, oyun oynayanlara özel bilgisayar ve aksesuarları için Oyuncu Özel adlı ayrı bir kategori sunulur. Uygun fiyatlı masaüstü bilgisayar, ucuz laptop çeşitleri gibi aramalarınıza ücretsiz kargo, güvenli online alışveriş avantajıyla novabazar.com’dan cevap bulabilirsiniz.


Devamını gör
Copyright © 2005-2018 Seltim Dış Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.