Bilgisayar Kasası

Sırala:
Göster:
Sırala:
Göster:

Açma kapama düğmesi, disk okuyucu gibi işlevsel noktaları olan bilgisayar kasaları, eskidiğinde, yetersiz kaldığında değiştirilebilir. Bilgisayar kasasını değiştirmek üzere bilgisayarınızla uyumlu bir ürün arayabilirsiniz. Bilgisayarın işlevsel organlarının neredeyse tamamını içinde barından kasa konusunda dayanıklılık, ısıyı dağıtma ve hafif olma detaylarına ve elbette bilgisayar kasası fiyatlarına dikkat edebilirsiniz.

Son yıllarda dizüstü bilgisayar kullanımı masaüstü bilgisayar tercihini epey geride bıraktı. Ancak hala bazı özel tasarım alanlarında ve bazı kamu kurumlarında kasalı masaüstü cihazlar kullanılıyor. Bu cihazların farklı sebeplerle kasalarını yenilemek gerekebiliyor. Peki, uygun fiyatlı bilgisayar kasası nereden alınır ve bilgisayar kasası nasıl değiştirilir...

 

Bilgisayar Kasası Ne İşe Yarar?

Bilgisayar Kasası, aslında bir koruyucu kılıftır. Masaüstü bilgisayar çeşitleri için kullanılan bilgisayar kasaları, cihazın sağlıklı bir biçimde çalışmasını sağlayan işlemci, Hard Disk, RAM, Bellek gibi farklı parçaları bir arada tutar. Bilgisayar kasası, ayrıca bu parçaların sıvı dökülmesi, aşırı ısı, vurma, çarpma, düşme, toz gibi dış etkenlerden korunması görevini de yapar. Bilgisayar kasasının işlevlerinden biri de içindeki fanlar sayesinde işlem yaparken ısınan cihazın ısısını dışarı atmaktır.

Bilgisayarın kılıfı olan kasalar, günümüzde çok fazla kullanılmıyor. Dizüstü bilgisayar kullanımının artması, tablet cihazların ve akıllı telefonların temel online işlemler için yeterli olması masaüstü bilgisayar kullanımını sınırlı bir alana taşıdı. Ancak bazı oyunlar, özel programlar için işlemci, bellek gibi konularda geliştirilmiş masaüstü bilgisayarlar hala kullanılıyor. Ayrıca bazı iş yerlerinde de kullanıcıya masa üstü bilgisayar verildiği için kasa almak, kasa değiştirmek gerekebiliyor. Peki, uygun fiyatlı bilgisayar kasası nereden alınır?

Bilgisayar Kasası Nasıl Çalışır?

İçinde bağlantı alanları olan bilgisayar kasaları ana kart, RAM, hard disk ve diğer parçaların bu bağlantılarla kasaya monte olması ile çalışır. Önce güç kablolarını ana karta bağlamak gerekir. Ayrıca güç kablolarının disk sürücüsü, ekran kartı, işlemci gibi parçalara da bağlanması gerekir ki bunlar da çalışır hale gelsin

Uygun fiyatlarla bilgisayar kasası almak üzere novabazar.com Bilgisayar Kategorisini tercih edebilirsiniz. Onlarca farklı markaya ait bilgisayar kasası çeşitlerine cazip fiyat ve garanti kapsamı avantajıyla erişebilir, alışverişinizi pratik bir biçimde tamamlayabilirsiniz. CM, Cooler Master, Corsair Carbide, Deep Cool, Everest gibi markaların bilgisayar kasalarına novabazar.com ile ılaşabilir, online alışverişin avantajlarının keyfini sürebilirsiniz.

 


Devamını gör
Copyright © 2005-2018 Seltim Dış Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.