Davlumbazlar

Seçili Filtreler :
  • Marka: Profilo
Sırala:
Göster:
Sırala:
Göster:

Davlumbazlar

 

Mutfakta vakit geçirmek, güzel yemekler yapmak pek çoğumuz için keyifli hatta dinlendirici bir aktivite. Ancak kabul edelim ki; lezzetli yemeklerin pek çoğu pişme esnasında epeyce baskın bir koku çıkarıyor. Çıtır çıtır kızarmış karnabahar, köfte kızartması, tavada balık, ızgara et, fırında patates ve diğerleri… Damağımızda enfes bir lezzet bırakan bu yemeklerin pek çoğunu mutfak ve ev kokacak kaygısıyla pişirmekten kaçınıyoruz. Davlumbaz üretim teknolojisi de işte tam da burada devreye giriyor. Son yıllarda bu konuda çok gelişmiş bir koku tahliyesi teknolojisi geliştirildiğini de belirtmekte fayda var. Yeni davlumbaz modelleri gerçekten de çok güçlü bir biçimde kokuyu çekerek dışarı atıyor.

 

Davlumbaz Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Davlumbazın kullandığınız mutfağın hava kanalı ile uyumlu olması öenmlidir. Ayrıca havayı temizlerken harcadığı enerji miktarı da mutlaka dikkate alınmalıdır. Ortamdaki kötü kokuyu ve dumanı toplayarak bacaya veren davlumbazlar, temelde çekiş gücüne göre değerlendirilmelidir. Eğer mutfağınız 12 metrekareden küçükse 400- 500 metreküplük bir davlumbaz almanız yeterlidir. Mutfak 12 metrekareden büyükse en az 700 metreküplük bir davlumbaz seçilmelidir.

Davlumbaz Çeşitleri

Davlumbazlar, cam yüzeyli, metal yüzeyli, beyaz davlumbaz, metalik gri davlumbaz ya da siyah davlumbaz gibi çeşitlenebilir. Ayrıca Arçelik, Cucunox, Goldmaster, Kugerr, Profilo gibi markaların farklı modellerde ürünleri bulunuyor. Davlumbazlar, yüzeye monte ediliş biçimlerine göre solo davlumbaz, ankastre davlumbaz ya da duvar tipi davlumbaz şeklinde üçe ayrılırlar. Mutfağın yapısına göre bu davlumbaz çeşitlerinden biri seçilebilir.


Uygun fiyatlı davlumbaz modelleri için novabazar.com Davlumbaz kategorisini inceleyebilirsiniz.


Devamını gör
Copyright © 2005-2018 Seltim Dış Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.