Derin Dondurucular

Sırala:
Göster:
Sırala:
Göster:

Derin Dondurucular

 

Pek çok evde ekstra dondurucu alanına ihtiyaç duyuluyor. Derin dondurucu ürünleri, buzdolabının dondurucu kısmının yeterli olmadığı durumlarda oldukça önemli bir işlev kazanıyor. Ancak sanılanın aksine derin dondurucu cihazların tek işlevi buzdolabının buzluğuna alternatif yer açmak değil. Buzdolaplarındaki dondurucu kısımdan biraz daha farklı bir teknik yapıya sahip olan derin dondurucuları, meyve, sebze, et, hamur, baklagil gibi farklı gıdaları uygun koşullarda uzun süre saklamanızı sağlıyor. Örneğin balığın buzluktaki ömrü bir ayken derin dondurucuda çok daha uzun süre kalabiliyor. Peki, derin dondurucu seçimi nasıl olmalı?

 

Derin Dondurucu Modellerini İnceleyerek Karar Verin!

Bir ürün alırken ilk dikkat edilmesi gereken detay, sanıldığı gibi ürünün fiyatı değildir. Zira, örneğin en ucuz derin dondurucu modeli sizin ihtiyacınızı hiç bir şekilde karşılamadığında ona yaptığınız masraf tamamen çöp olabilir. Benzer şekilde en kaliteli derin dondurucuyu alayım derken oldukça pahalı bir ürün satın alıp bu ürünün fonksiyonlarını kullanmadığınız bir tüketim alışkanlığınız varsa yine fazladan para harcamış olabilirsiniz. Öyle ise önemli olan sizin ihtiyaçlarınızı iyi belirlemeniz ve size uygun derin dondurucuyu seçmenizdir. Bu nedenle önce, nasıl bir ürüne ihtiyacınız olduğuna, onu evinizde nerede konumlandıracağınıza, içine neler koyacağınıza, yılın hangi dönemlerinde çalıştıracağınıza karar verin. Ardından da derin dondurucu çeşitlerini inceleyin.

 

Derin Dondurucu Markaları ve Çeşitleri

Derin dondurucular, derin tip ve raflı tip olmak üzere ikiye ayrılırlar. Eğer evde yeterli alanınız yoksa derin tip donduruculardan alabilirsiniz. Ancak çekmeceli derin dondurucular da çok daha düzenli bir saklama alanı sunarlar. Sandık tipi derin donduncuları güneş görmeyen bir balkonda ya da kilerde konumlandırabilirsiniz. Arçelik marka derin dondurucular, Profilo marka derin dondurucular, Uğur marka derin dondurucular, Delta marka derin dondurucular gibi farklı markaların ürünleri arasından enerji tüketim biçimine, kasa tipine, iç hacmine göre seçim yapabilirsiniz.

 

Derin dondurucu kullanımında, cihazın sürekli gidip gelen elektrik voltajına maruz kalmamasına, içinin deterjanlarla temizlenmemesine dikkat etmek gerekir.


Uygun fiyatla derin dondurucu almak için novabazar.com Derin Dondurucular kategorisini takip edebilirsiniz.


Devamını gör
Copyright © 2005-2018 Seltim Dış Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.