Dişlik ve Çıngırak

Sırala:
Göster:
Sırala:
Göster:

Diş Kaşıyıcı ve Çıngıraklar

 

Bebeklerin en zor dönemi diş çıkarma sürecidir. Dişlerin damağı delerek çıkması, hem bebeğe hem de ebeveynlerine çok sancılı bir süreç yaşatır. Diş ağrısı, damak ağrısı, şiddetli kaçıntı durumuna bazen yüksek ateş de eşlik eder. Bu dönemde bebeğe yardımcı olmak, dişlerin daha hızlı çıkmasını sağlamak ya da acısını hafifletmek mümkün. Bu konuda özellikle bebek diş kaşıyıcıları çok önemli bir yardım sağlar. Peki, bebeğin diş çıkarma dönemine yardımcı olacak şeyler var mı, varsa nelerdir ve nasıl kullanılırlar?

 

Diş çıkarma döneminde sıklıkla hekim kontrolü çok önemlidir. Böylece hem dişlerin çıkış sürecinde bir problem olup olmadığı hem de diş çıkarma sürecine tıbbi açıdan nasıl yardımcı olunabileceği öğrenilebilir.


Diş çıkarma döneminde diş kaşıyıcı ürünler kullanmak, bebeğe çok yardımcı olur. Zaten dişlerini ve damaklarını sürekli kaşıma isteğinde olan bebeğin, eline geçen farklı cisimleri bu amaçla kullandığı gözlenir. Dişlerini kaşıması için üretilmiş olan diş kaşıyıcılar, bu konuda hem daha kullanışlıdır hem de çok daha hijyeniktir. Bebeğin diş kaşıyıcısını dönem dönem kaynar suya sokarak steril edebilirsiniz.

Diş kaşıyıcı oyuncaklar ve çıngıraklar da hem bebeğin oyun oynaması, ellerini kullanması, tutma, çekme, atma becerilerini geliştirmesi hem de damaklarını kaşıyarak dişlerinin daha hızlı çıkmasını sağlaması için önemli yardımcılardır.

 

Diş çıkarma dönemlerinde bebekler çok fazla salya akıtırlar. Bu dönemde önlük, fular gibi ürünlerle salyasının göğsünü ıslatmasını önlemek de çok faydalıdır.

 

Sulu diş kaşıyıcılar ise buzlukta donduktan sonra kullanılan ürünlerdir. Bunlar da hem diş kaşımaya hem de acıyan damakları biraz rahatlatmaya yardımcı olur. Bu ürünler aşırı sıcak suya duyarlıdır. kaynar suya atarsanız erir ve deforme olurlar. Steril etmek üzere ürün talimatlarına uyunuz.

 

Diş çıkarma döneminde yıkanmış, soyulmuş havuç gibi sert sebze ya da meyveler e çok faydalı olabilir.


Uygun fiyatlı ve güvenilir bebek diş kaşıma ürünlerine ve çıngıraklarına novabazar.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Devamını gör
Copyright © 2005-2018 Seltim Dış Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.