DSLR Fotoğraf Makineleri

Sırala:
Göster:
CANON D.CAMERA EOS 6D Mark II BODY
%4
10.199,00 ₺
9.755,56 ₺
Sırala:
Göster:
 

DSLR Fotoğraf Makineleri


Son yıllarda hemen herkes için en popüler sanat fotoğraf çekmek. Evet, bundan on yıl önce anıları saklamak için bir gereklilik, yaklaşık 30 yıl önce de sadece sanat olan fotoğrafçılık gerçekte anı dondurarak saklamak ilkesine dayalı bir sanatsal anlatım biçimi. DSLR fotoğraf makineleri ve akıllı telefon teknolojisi sayesinde hepimiz bir biçimde gündelik hayatımızda karşılaştığımız güzel görüntüleri kadrajlayarak üzerinde çalışmamıza izin veren uygulamalar sayesinde düzenleyerek paylaşabiliyoruz. Bu da hepimizi birer fotoğraf sanatçısı yapıyor. Eğer özel anları geleceğe taşımak fikri hoşunuza gidiyorsa ya da başka bir sebeple bir DSLR makineye ihtiyacınız varsa aradığınız ürünü novabazar.com’da bulabilirsiniz.


Hangi DSLR Makineyi Tercih Etmeli?

Canon, Nikon gibi markaların DSLR fotoğraf makineleri çok popüler. Canon 1300D, Canon 100D, Nikon D3300 gibi ürünler de kullanıcıların en çok tercih ettikleri arasında. Hangi ürünü almanız gerektiğine karar verirken fotoğrafçılık konusunda hangi aşamada olduğunuzu göz önüne almanız çok önemli. Bugün dijital teknolojinin gelişmiş versiyonlarını sunan fotoğraf makinesi çeşitleri içinden her hangi biri size uygun olabilir. Ancak enstantene, diafram, lens gibi kavramları tanımak, doğru ışıkla doğru zamanı yan yana getirerek istediğiniz etkiyi verebilmek konusu için yaratıcılık, sanatsal bakış ve epeyce ışık- perspektif bilgisi gerekiyor. Bu bilgileri öğrendikten sonra da kendi dijital fotoğraf makinenizi iyi tanımanız, onunla neler yapıp neler yapamayacağınızı keşfetmeniz önemli. İşte bu süreç size hangi dijital fotoğraf makinesi markası ya da modelinin size uygun olduğunu söyleyecektir. Ancak başlangıçta Canon 700D, Canon 1100D, Nikon 5200 gibi modeller uygun olabilir.

 

Dijital Fotoğraf Makinesi Fiyatları ve Modelleri

Canon, Nikon, AEE gibi markaların fotoğraf makinesi modelleri en sık tercih edilenler arasındadır. DSLR makine fiyatları ise markaya, modele göre değişiklik gösterir. Uygun fiyatlı DSLR makine arayışında önce nasıl bir cihaza ihtiyacınızın olduğunu ve hangi modelin sizin için uygun olduğunu öğrenmeniz en avantajlı çözümü elde etmenize yardım eder. Ancak piyasada 300Tl’den 20 bin hatta 30 bin TL’lere varan fiyatlarla çok farklı segmentlerde fotoğraf makineleri bulunmaktadır.


Fotoğraf Çekerek Para Kazanmak Mümkün mü?

Dijital çağın en güzel yanı farklı yeteneklerin, bakış açılarının ya da fikirlerin dünyanın her yerinden alıcı ile kolayca buluşabilmesidir. Günümüzde reklam şirketleri, e-ticaret platformları ve çok daha farklı alanlarda çalışan yapılar sürekli orijinal fotoğraflara ya da görsellere ihtiyaç duyuyorlar. Siz de kendinizi ışık, gölge, perspektif, netlik gibi konularda geliştirdikten sonra çekeceğiniz fotoğrafları bu türden alıcılarla buluşturmayı deneyebilirsiniz. Örneğin çektiğiniz bir fincan kahve temalı fotoğraf, bir kahve dükkanı tarafından kullanılmak üzere satın alınabilir. Bu amaçla internette çok sayıda stok fotoğrafı satış platformu da var. Ayrıca kendinizi otomobil fotoğrafçılığı, yemek fotoğrafçılığı, moda fotoğrafçılığı gibi alanlarda ya da fotoğraf işleme programları konusunda da geliştirerek hobinizi zamanla profesyonel işiniz haline getirebilirsiniz. Başlamak için hemen size uygun DSLR fotoğraf makinesini alabilirsiniz. Çekim amacınıza göre lens, çanta, tripod gibi ihtiyaçlarınız da olabilir. Bunlara da güvenle novabazar.com Fotoğraf Makinesi ve Kameralar ana kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Devamını gör
Copyright © 2005-2018 Seltim Dış Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.