Filtreler

Sırala:
Göster:
Sırala:
Göster:

Filtreler

 

Filtreler, profesyonel fotoğraf makinesi kullanımı ve fotoğraf sanatı ile ilgili çalışmalar için makinenize bir filtre almanız gerekir. Fotoğraf makinesi filtresi, cihazın lensini ya da objektifin camını korumak ve görüntüyü mükemmelleştirmek üzere oldukça önemli bir işleve sahiptir. Lensinin ölçülerine göre seçeceğiniz filtreler UV filtre, polarize filtre gibi farklı özelliklerde olabilirler. Ölçüleri, üretildikleri malzeme de farklılık gösterir. Peki, fotoğraf makinesi filtresi seçimi nasıl yapılır ve en uygun fiyatlı makine filtreleri nereden alınır?

 

Fotoğraf Makinesi Lensi Filtresi Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Öncelikle Filtre, objektifin üzerinde devamlı takılı kalmalıdır. Filtre seçiminde ilk dikkat edilmesi gereken konu makinenizin lensi ile filtrenin ölçülerinin uyuşmasıdır. Filtrenin ince olması da önemli bir detaydır. Mümkün olduğunda ince ürünler seçmek gerekir çünkü çok kalın filtreler fotoğrafın kenarlarında karartmaya neden olabilir. Plastik filtreler çok tercih edilmemelidir. Her üründe değil ama genellikle plastik filtrelerin görüntü kalitesine olumsuz etki ettiği görülür.

 
 

Objektif Filtresi Almak Şart mı?

Objektif filtresi mutlaka edinilmesi gereken bir aksesuardır. Çünkü objektif camındaki çok küçük bir çizik bile oldukça pahalı olan hatta bazıları fotoğraf makinesinden daha pahalı olan objektif ve lenslerin zarar görmesine neden olur. Saydam ve yarı saydam bir malzemeden yapılan filtreler, objektifi korur. Objektif camında çizik, leke, çatlak oluşmasına engel olurlar. Bu da görüntü kalitesi için çok önemlidir. Polarize filtreler ortamdaki polarizasyonu da ortadan kaldırarak daha güzel bir görüntü elde etmenizi sağlar. Benzer şekilde UV filtreler de ışığın etkisini en iyi şekilde kullanmanıza yardımcı olur.

 

Uygun Fiyatlı Objektif Filtre Çeşitleri Nereden Bulunur?

Digipod marka fotoğraf makinesi lens filtreleri, Emolux marka fotoğraf makinesi lens filtreleri, B+W marka fotoğraf makinesi lens filtreleri gibi farklı markaların ürünlerine novabazar.com güvencesiyle ulaşabilirsiniz. İnternetten fotoğraf makinesi ve aksesuarlarını güvenli bir biçimde almanız için güçlü ve güvenilir tedarik ilişkileri geliştiren novabazar.com, hem uygun fiyat hem de güvenli alışveriş konusuna odaklanan bir sistem sunar. “tıkla al memnun kal” sloganıyla yola çıkan Novabazar ailesi, yılların verdiği mağazacılık deneyimini online platforma taşıyan ve bunu yaparken tüm sürecin memnun edici bir biçimde sonlanmasını hedefleyen bir anlayışla çalışır. Ürün iade ve değişim süreçleri en az ürünü satın almak kadar kolaydır. Ayrıca aldığınız ürün için en güvenilir tedarikçilerle işbirliği yapılır. İnternetten güvenilir alışveriş yapabilme konusuna odaklanan novabazar.com ile fotoğraf makinesi, fotoğraf makinesi çantası, flaş ya da filtre gibi ürünleri içiniz rahat bir biçimde sipariş edebilisiniz.


Devamını gör
Copyright © 2005-2018 Seltim Dış Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.