Fırınlar

Sırala:
Göster:
Arçelik 9546 CDB Ankastre Fırın
%21
1.473,00 ₺
1.152,20 ₺
Arçelik 9548 CDS Ankastre Fırın
%21
1.438,00 ₺
1.125,00 ₺
Cvs Tandır Davul Fırın Dn-251
%37
285,80 ₺
178,62 ₺
Şamdan 2005 Lüks Turbo Fırın
%18
214,90 ₺
174,90 ₺
Sırala:
Göster:

Fırınlar

 

Fırınlar, mutfaklarda hızlı, pratik ve konforlu bir biçimde lezzetli yemekler ya da hamurişleri hazırlamak için kullanılıyor. Her yemek için farklı bir ısı ayarı yapmak da çok önemli. Peki fırın kullanımında nelere dikkat etmek gerekir?

 

Fırın Ayarları Önemli!

Fırınların kullanım klavuzlarında ilgili ayar düşmelerinin nasıl çalıştığı ve ne işe yaradığı konusu genellikle detaylı olarak anlatılır. Bu bilgilere dikkat etmek önemlidir. Çünkü yemek yapmak bir çeşit laboratuvar deneyi yapmaya benzer. Tıpkı deneylerde olduğu gibi yemeklerde de formüller vardır. Onları önceden deneyen uzmanlar, neyi ne ölçüde kullanırsanız en iyi sonucu elde edeceğinizi not etmiştir. Benzer şekilde hangi ısıda hangi yemeğin daha iyi pişeceğini de. Bu nedenle hemen her kullanıcının yaptığı gibi fırınınızı standart bir ayara getirip her şeyi bu ayarda pişirmekten vaz geçin. Kek için gereken ısı ile kurabiye ya da poğaça için gereken ısı birbirinden farklıdır. Ayrıca bu tür hamur işlerinde genellikle fırını önceden ısıtmış olmak gerekirken bazı fırın yemeklerinde fırının yavaş yavaş yemekle birlikte ısınması daha iyi sonuç verebilir.

Uygun Fiyatlı Fırın Modelleri

Mini fırın çeşitleri genellikle en uygun fiyatlı fırın çeşitleridir. Ankastre fırınlar da nispeten pahalı ürünlerdir. Ancak ürünlerin fiyatından çok ihtiyaca odaklanmak gerekir. Aksi halde ihtiyaçları karşılamayan ucuz bir ürün alarak bir süre kullanıp daha sonra fırını yenilemek çok daha kötü bir bütçelendirme olabilir. Bazı aşçılar, davul fırın modellerinin bazı börek türleri için en ideal sonucu sunduğunu söylerler. Bu tespite güveniyorsanız bağ evi, köy evi gibi ikincil bir konutta kullanmak üzere ya da eviniz müsaitse ek bir alanda kullanmak üzere davul fırın çeşitlerine bakabilirsiniz. Mikrodalga fırınlar ise ev ve ofislerde epey zaman kazandıran ürünlerdir. Önceden pişirilmiş yemekleri servis tabağındayken mikrodalga fırına koyarak bir ya da en fazla iki dakikada ısıtabilir, fırından çıkardığınız gibi tüketebilirsiniz. Örneğin işten eve yorgun geldiğiniz bir akşam önceden hazırlanmış makarna ve köfteleri tabağınıza koyup mikrodalgaya attıktan sonra 1 dakikada beklemeniz yeterli olur. Karıştırmaya, başında beklemeye hiç gerek yok.


Ucuz mini fırın almak üzere novabazar.com Fırınlar kategorisini takibe alabilirsiniz. Mikrodalga kampanyaları ve uygun fiyatlı davul fırınlar için de novabazar.com Fırınlar kategorisini inceleyebilirsiniz.


Devamını gör
Copyright © 2005-2018 Seltim Dış Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.