Akıllı Saatler ve Bileklikler

Sırala:
Sırala:

Giyilebilir Teknoloji


Giyilebilir teknoloji, son yıllarda akıllı telefon ve bilgisayar endüstrisinin gözünü diktiği popüler bir alan. Akıllı  telefon, tablet bilgisayar ya da iş bilgisayarınızla yapabildiğiniz pek çok işi kol saatinizle yapabilmeniz gibi bir düşünceden yola çıkan giyilebilir teknoloji fikri, her geçen gün daha fazla gelişiyor ve detaylanıyor. Söz konusu gelişmelerle de daha fazla gündelik ihtiyacı sadece akıllı saatinizle karşılayabilmeniz mümkün oluyor. Peki, giyilebilir teknoloji ürünleri nelerdir, nasıl kullanılırlar, neden gereklidirler ve fiyatları nasıldır?

Giyilebilir Teknoloji Ürünleri

Sporcu saatleri ve akıllı saatler şeklinde sınıflandırabileceğimiz giyilebilir teknoloji ürünleri, gündelik yaşamı daha iyi organize etmeyi, sosyal medya, iletişim bilgileri, mesajlaşma ve daha pek çok uygulamaya daha kolay ulaşmayı amaçlıyor. Bluetooth akıllı saat modelleri de bunlar içinde en popüleri. Apple, Everest, Samsung, TomTom, Voit marka sporcu saati ya da akıllı saatlerle günlük kalori harcamanızı, nabzınızı ölçebilir, mesajlarınıza bakabilir, program yapabilir ya da maillerinizi okuyabilirsiniz. Elbette müzik dinlemek, sosyal medya gönderilerini görmek de işin keyifli tarafları.


Akıllı Saat Markaları Hangileri?

Apple Watch modelleri, bugün dünya genelinde çok sayıda insan tarafından yaygın bir biçimde kullanılıyor. Apple akıllı saatlerle marka, giyilebilir teknolojiyi gündelik yaşamın bir parçası haline getirmeyi hedefliyor. Everest akıllı saatler ise, sundukları geniş renk ve tasarım çeşitliliğiyle dikkat çekiyor. Özellikle beyaz Everest akıllı saat ürünleri çok popüler. Android cihazlarla uyumlu çalışan Samsung akıllı saatleri de kolay kullanımları, şık tasarımlarıyla çok keyifli ürünler. Sporcuların çok sevdiği Voit akıllı saat ya da bilekler, Tomtom marka saatler de çok tercih ediliyor.


Akıllı Saatler Nasıl Kullanılır?

Akıllı saatlerin çıkış noktası, elinizde, çantanızda bir telefon taşımaktansa kolunuzdaki şık bir saatle bir iOs ya da Android cihazın yaptıklarını yapabiliyor olmaktır. Örneğin Apple Watch ile telefon görüşmesi yapmak, mesajlaşmak, görüntülü arama yapmak, banka hesaplarınızı kontrol etmek, alışveriş yapmak, sosyal medyada gezinmek, fotoğraf çekmek ya da video çekmek mümkün olsa hoş olmaz mıydı? Bugünün akıllı saat teknolojisi, henüz bir akıllı telefona gerek duyulmayacak ölçüde gelişmedi. Ancak onlarla entegre çalışarak akıllı telefonunuza gelen bilgileri kolunuzdan görmenize ve bazı işlemleri yapmanıza olanak tanıyor.

Devamını gör
Copyright © 2005-2018 Seltim Dış Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.