Hard Diskler

Sırala:
Göster:
Sırala:
Göster:

Önce Hard Disk nedir, sorusuna kısa bir yanıt verelim: Çeşitli konulardaki verileri, kalıcı bir biçimde saklamanızı sağlayan gelişmiş hafıza tabanlarına Hard Disk denir. Temel işlevi veri saklamak olan Hard Disk, görsel olarak, bir klasik plak çalara benzetilebilir. Çok kaba bir tanımla Hard Disk, döner bir plaka ve okuma-yazma kafalarından oluşur

Hard Disk Nasıl Çalışır?

Hard Disk, manyetik kayıt yapan bir cihazdır. Manyetik kafalarla manyetik olmayan disk plakaları üzerine veri işlenir.

Hard Disk’in İşlevi Nedir?

Normal şartlarda, bilgisayarlar enerji kesilene kadar veriyi hafızalarında tutarlar. Örneğin elektrik kesildiğinde ya da şarj bittiğinde tüm hafıza silinir. Peki, bu durumda üzerinde çalıştığınız dosya, programlar tekrar mı yüklenecek? Elbette hayır; Hard Disk, veriyi kalıcı olarak saklar. elektrik kesilse bile programlar çalışmaya devam eder. RAM ile Hard Disk yani sabit sürücü arasındaki fark ise RAM’in çok daha hızlı olmasıdır. RAM Bellek ürünleri, Hard Disk’e göre çok daha hızlı çalışır ve veri kaydı yapar. Ayrıca genellikle taşınabilir durumdadırlar.

Hard Disk alırken depolama alanı büyüklüğüne dikkat etmek gerekir. Eğer oyun yüklemek, program yüklemek gibi ihtiyaçlarınız varsa mutlaka geniş depolama kapasitesi olan bir Hard Disk almalısınız.

Uygun Fiyatlı Hard Disk Ürünleri

Crucial, Hi-Level, HP, HPE, Lenovo, OCZ Vektor, Qnap, Seagate gibi markaların hard disk ürünlerine cazip fiyat avantajı ve güvenli online alışveriş konforuyla novabazar.com’dan erişebilirsiniz.

Novabazar, yılların verdiği mağazacılık deneyimini online kanala köklü tedarikçi ilişkileriyle taşıyor. Bu anlayışın verdiği avantajla kullanıcılarına, her segmentte garanti süresi, satış sonrası hizmet konularında güvenilir ve konforlu bir alışveriş sunuyor. Bilgisayar Ana kategorisi altındaki ürünlerde de güvenilir markaların ürünlerine yine güvenilir kanalların hizmet ilkesiyle ulaşmanız için gereken alt yapı sağlanıyor. novabazar.com Bilgisayar kategorisindeki ürünlerden biri Hard Diskler. Hard Disk fiyatları hakkında ortalama bir fikir edinebileceğiniz Hard Disk kategorisi, farklı markaların Hard Disk ürünlerini düzenli bir sıralama ile ve ihtiyacınıza göre filtreleme yapabileceğiniz şekilde paylaşıyor. Zengin Hard Disk çeşitleri ve avantajlı fiyatlara novabazar.com ile kolayca ulaşabilirsiniz.


Devamını gör
Copyright © 2005-2018 Seltim Dış Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.