Hava Perdeleri

Bu Kategoride Hiç Ürün Bulunmamaktadır...

Hava Perdeleri

 

Hava perdeleri, iç mekandaki havanın dışarıdaki havadan etkilenmesini önleyen cihazlardır. Özellikle kışın ortamın soğumasına engel olan hava perdeleri çok konforlu bir yaşam alanı sunar. Doğu Anadolu, İç Anadolu gibi kış mevsiminde sert hava koşullarının söz konusu olduğu bölgelerde ortamdaki hava sıcaklığını muhafaza etmek çok önemlidir. Kapının açılıp kapanması, duvar ya da pencere izolasyonu eksikliğinde kaynaklanan soğuk hava etkisi ısıyı anında düşürebilir. İşte böyle durumlarda içerinin soğumasını önlemek için hava perdeleri kullanılır. Hava perdesi modelleri ısınma masrafını da azaltır.

 

Isınma Masraflarını Düşürmek İçin Neler Yapmak Gerekir?

Isınma için harcanın para miktarını azaltmak, elektrik, doğalgaz ya da diğer enerjiler için ödeyeceğiniz faturayı düşürmek için bazı önemler alabilirsiniz. Bu önlemlerden ilki, kullandığınız ısıtıcının sürekli belirli bir ısıda tutulması ve mümkünse hiç kapatılmamasıdır. Çünkü cihaz her yeniden açıldığında çok daha fazla enerji harcar. Mantoloma ya da izolasyon ise diğer bir önlemdir. Bu şekilde ısının korunması büyük ölçüde sağlanabilir. Kapı, pencere ve duvarlardan ısı kaybını önlemek önemlidir. Ortamda hava perdesi kullanarak da ortam ısısını koruyabilirsiniz.

 

Hava Perdesi Nerede Kullanılır?

Hava perdeleri, evlerde de kullanılabilir ancak en verimli ve etkili kullanım alanları depo, fabrika, mağaza gibi kapının sürekli açık olduğu ya da açılıp kapandığı yerlerdir. Bu tür mekanlarda ısıyı korumak ve daha az enerji masrafı yapmak üzere hava perdeleri kullanılabilir.

 

Uygun fiyatlarla hava perdesi almak üzere novabazar.com Hava Perdeleri kategorisini takip edebilirsiniz. Online olarak siparişinizi verip ürününüzü kapıda teslim almanın konforunu yaşayabilirsiniz.


Devamını gör
Copyright © 2005-2018 Seltim Dış Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.