HOBİ

Sırala:
Göster:
Sırala:
Göster:

Hobiler, boş zamanı değerlendirmenin ötesinde yaşamı keyifli kılar. Çocuklar ve gençler için temel motor becerilerinin gelişmesini sağlar, yetişkinler için dinlendirici bir etki sunarlar. Bir hobiye sahip olmanın en iyi yanı size öğreteceklerinin hayatın bir noktasında mutlaka bir kapıyı açacak olmasıdır. “bir şeye kafayı takmak” yolunuzu açacak bir vizyonun ilk anahtarıdır.

Hobiler, öğretir, geliştirir, heveslendirir, başarma duygusunu tetikler, zenginleştirir, iletişim kurmayı kolaylaştırır, zamanı boşa harcamadığınızı zamana değer kattığınızı düşündürür, motive eder,eğlendirir ve dinlendirir. Üzerinde çok yoğun çalıştığınız bir projeye farklı bir açıdan bakabilmek, önemli bir depresyonu aşabilmek, belirli bir yaştan sonra temel motor becerileri kaybetmemek ya da çok küçükler için bu becerileri geliştirmek üzere bir hobi edinmek faydalı olabilir. Çocuklarla ortak zaman geçirmek için de hobiler önerilir.

Puzzle Yapmayı Mutlaka Deneyin!

Çocuklarınızla yeterince keyifli vakit geçiremiyorsanız birlikte bir puzzle seçip onu akşamları azar azar tamamlamayı deneyin. Bu heyecanı birlikte yaşamak hem paylaşım hissini arttıracak hem de onlarla daha keyifli bir biçimde iletişim kurmanızı sağlayacaktır. Tüm gün insanların sorunlarını çözdüğünüz yıpratıcı ve çok yoğun bir işiniz varsa akşamları bir fincan kahve ya da bitki çayı yudumlarken bir yandan da puzzle yapmak zihninizi rahatlatmanıza yardımcı olacaktır. Kendinizi kötü hissettiğiniz depresif bir dönemde de yine puzzle yaparak düşünmekten vazgeçemediğiniz sıkıntılı durumlardan biraz olsun uzaklaşmayı başarabilirsiniz. Puzzle yapmanın en iyi yanı da tamamladığınız resmi çerçeveleterek evde ya da ofiste dekoratif amaçla kullanabiliyor olmanızdır. Ayrıca yakınlarınıza hediye olarak da düşünebilirsiniz. Sizi, yaptığınız puzzle tablolarla sürekli hatırlarlar.

Üç boyutlu puzzle, çocuklar için yapboz gibi zengin puzzle çeşitleri için Novabazar Hobi Kategorisini inceleyebilirsiniz.

Otomobil tutkunuzu model araçlarla vakit geçirerek yaşayabilir, model uçak, model araba, model helikopter alarak çocuklar gibi eğlenebilirsiniz. Bu hobilerin bazı Avrupa ülkelerinde profesyonel bir uğraş olduğunu da eklemek gerek.


Devamını gör
Copyright © 2005-2018 Seltim Dış Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.