Lensler

Sırala:
Göster:
Sırala:
Göster:

Lensler


Lensler, fotoğraf makinelerini çok daha işlevsel bir biçimde kullanmaya yardımcı olan fotoğraf makinesi aksesuarlarıdır. Makro ya da mikro çekim için mutlaka kaliteli fotoğraf makinesi lensine ihtiyaç duyulur. Eğer fotoğraf çekmeye yeni başladıysanız henüz bir lens almanıza çok da gerek olmayabilir. Ancak ilerleyen dönemlerde örneğin bir portre fotoğrafı çekmek için kabalığı flue yapıp yüzü netleştirmek üzere ya da gözle zor fark edilecek derecede küçük bir çiçeği kadraja almak üzere hatta bir futbol maçını en arka sıradan izlerken oyuncunun göz bebeğine odaklanmak üzere lense ihtiyacınız olacaktır.


Fotoğraf Makinesi Lenslerinin Özellikleri Nelerdir?

Lensler, görüntüyü yakınlaştırıp uzaklaştırmak için ihtiyaç duyulan fotoğraf makinesi araçlarıdır. Fizik  ve onun içindeki optik biliminin vücut bulmuş hali olan lensler, odaklanma, netlik sağalama, uzaklaştırma, derinleştirme gibi etkileri iki boyutlu yüzey üzerinde mümkün ve kolay kılan araçlardır. Eğer neye odaklanmanız, neyi yakın neyi de uzak tutmanız gerektiğini biliyorsanız doğru lensi kullanarak müthiş derecede etkileyici fotoğraflar çekebilirsiniz. Peki bir fotoğrafı etkileyici kılan nedir? Bu soruya fotoğraf sanatçılarının kesin bir yanıtı yok; zir sanat oldukça öznel bir kavram. Ancak sıradan olan herkesin görüp de fark etmediği bir açıdan bakmak epeyce etkileyici olabilir.
 
 

En Uygun Fiyatlı Fotoğraf Makinesi Lensleri Hangileri?

Fotoğraf makinesine uygun fiyata lens almayı düşünüyorsanız önce hangi mm lense ihtiyacınız olduğunu belirleyin. Ardından da bu özelliklere sahip fotoğraf makinesi lens marka ve modellerine göz gezdirin. Lens fiyatları markaya, modele, ağırlığa, kaplama malzemesine ve daha pek çok detaya göre değişir. Lensinin camını korumak için lens filtresi almayı da ihmal etmeyin.


novabazar.com, sadece güvenilir markaların ürünlerini tedarik listesine ekleyen bir anlayışla çalışır. Böylece sipariş ettiğiniz ürünün teslim edileceğinden, gerektiğinde iade hakkınızı kullanabileceğinizden kesinlikle emin olabilirsiniz.


Devamını gör
Copyright © 2005-2018 Seltim Dış Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.