Mama Sandalyeleri

Seçili Filtreler :
  • Marka: WellGro
Sırala:
Göster:
Sırala:
Göster:

Mama Sandalyeleri

 

Bebekler için en önemli ihtiyaç kalemlerinden biri de mama sandalyeleridir. Mama sandalyesi, bebeğe kolayca mama yedirmek ve bebeğin sofraya dahil olmasını sağlamak için çok önemlidir. Mama sandalyesi kullanımı, beslenme sırasında, bebeğin güvenle oturmasını da sağlar. Peki, mama sandalyesi kullanımının avantajları nelerdir ve en iyi mama sandalyesi markası hangisi?

Mama Sandalyesi Kullanımı

Oturmaya başladıktan ve ek gıdaya geçildikten sonra bebeğinizi mama sandalyesine oturtarak besleyebilirsiniz. Mama sandalyesine oturtup emniyet kemerini bağlayın. Ardından çok acele etmeden, bebeğin de yemekten keyif almasını sağlayacak şekilde beslemeye başlayın. Bebeğin yanına konumlandırdığınız bir yemek masasına siz de oturup bir şeyler atıştırırsanız bebek, yemek yeme konusunda daha istekli davranabilir. Ağzını zorla açmak, bebeği zorlamak, kızmak, bağırmak bu sürece olumsuz etki eder.

 

Mama sandalyesini ilerleyen dönemlerde bebeğin kendi kendine yemek yemeyi öğrenmesi için de kullanabilirsiniz. Güvenli bir biçimde oturduğu ve siz onu kaldırmadan çıkamayacağı bu sandalye üzerindeyken önüne haşlanmış makarna, peynir parçaları gibi (bebeğin ayına göre yiyebileceği besinler olmalı) koyarak bir de bebekler için üretilmiş çatal ya da kaşıklardan ekleyerek beslenmesini sağlayabilirsiniz. Böylece, bebek, kendi başına yemek yiyebileceğini keşfeder.


Mama sandalyesi seçiminde alçalıp yükselebilen, gerektiğinde geriye doğru yatabilen ergonomik ürünler seçmek faydalı olacaktır. mama sandalyesinin kumaşı kolayca silinebilen hatta yıkanabilen bir kumaş olmalı ve bebeği terletmemelidir. Chipolino marka mama sandalyeleri, Aybaby Enjoy marka mama sandalyeleri, Baby 2 Go marka mama sandalyeleri, Babyjam marka mama sandalyeleri, Cam marka mama sandalyeleri, ,Holmen marka mama sandalyeleri gibi farklı markaların ürünlerine novabazar.com Mama Sandalyeleri kategorisinden ulaşabilirsiniz. Uygun fiyatlı mama sandalyesi ya da kullanışlı mama sandalyesi gibi aramalarınıza keyifli yanıtlar bulabilirsiniz.

Devamını gör
Copyright © 2005-2018 Seltim Dış Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.