Mutfak

Sırala:
Göster:
Sırala:
Göster:

Mutfak evde en yoğun kullanılan yaşam alanıdır. Yemek yapmak ve yemek sonrası çıkan çıkan işlerle uğraşmak mutfakta olmayı yorucu kılar. Ancak aynı sebeplerle mutfak evin en keyifli mekanıdır. Amerikan filmlerindeki gibi kocaman bir mutfakta vakit geçirmek elbette zevkli olur ama küçük evlerde de mutfağı kullanışlı kılmak mümkün. İşte mutfakta vakit geçirmeyi daha keyifli kılacak mutfak dekorasyonu için ipuçları:

Mutfak tezgahınız küçükse üzerinde fazla ıvır zıvır bulundurmayın. Tezgahı yemek hazırlamak için kendinize ayırın.

Kahve makinesi, çay makinesi, bulaşık deterjanı, bulaşık süngeri, çöp kovası, bulaşıklık, baharatlıklar derken tezgah doluyor olabilir, bu malzemeleri tezgahtan kaldırırken onlara kolayca erişmenin yolları da var. Yapabiliyorsanız küçük ve sağlam duvar raflarından alın. Kahve makinesi, bıçak seti gibi malzemeleri bu rafa taşıyın. Eğer rafın olduğu yerde elektrik prizi de varsa hiç yerinden kaldırmadan kullanabilirsiniz.

Bulaşık malzemeleri için küçük bir sepet ya da bu iş için tasarlanmış ürünlerden alın. Hepsini içine koyarak lavabo altına yerleştirin. Sadece lazım olduğunda oradan alın. Böylece hem mutfak kötü görünmeyecek hem de tezgah ferahlayacaktır.

Baharatlıkları da yine raflı ünitelere taşıyın.

Şık Bir Mutfak Dekorasyonu İçin Nelere Dikkat Etmeli?

Mutfakta da evin diğer alanlarında olduğu gibi uyumlu olmaya özen gösterin. örneğin beyaz eşyaları ilk kez alıyorsanız hepsinin beyaz ya da hepsinin ankastre formda olmasına özen gösterin.

Mutfak malzemeleri, özellikle de plastik kova ve kaplar bir mutfağı kötü gösterme potansiyeli en yüksek olan araçlardır. Ancak bunların hepsini aynı renkte alabilirseniz çok dekoratif bir bütünlük yaratabilirler.

Mutfak tezgahında deterjanlar, süngerler ve diğer ıvır zıvırla kötü bir görünüm yaratmaktan kaçının. Tezgahın boş olmasına özen gösterin. Eğer çok büyük bir mutfak tezgahına sahipseniz ortaya şık bir meyve tabağı koyabilirsiniz.

Mutfakta da dekoratif objeler kullanın. Örneğin yemek temalı tablolar, şık perdeler ya da aydınlatma ile mutfağınızı çok keyifli gösterebilirsiniz.

Novabazar ekibinin sizin için özenle seçtiği mutfak ürünlerini uygun fiyatlarla novabazar.com’dan alabilirsiniz. Ofisinizde çalışırken ya da evinizden ayrılmadan online olarak güvenle alışveriş yapabilir, beğendiğiniz mutfak ürünlerinin kapınıza gelmesinin konforunu yaşayabilirsiniz. Çöp kovası modelleri, sofra takımları, mutfak düzenleme malzemeleri gibi farklı ürünlere geniş çeşitlilik ve cazip fiyat avantajıyla erişebilirsiniz.


Devamını gör
Copyright © 2005-2018 Seltim Dış Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.