Oyun Halısı & Aktivite Merkezi

Sırala:
Göster:
Sırala:
Göster:

Aktivite ve Oyun Halıları

 

Bebekler için oyun minderleri çok önemli bir konfor sunar. Henüz emeklemediği dönemlerde bile oyun minderi üzerinde uzanarak halı ya da zeminden mikrop kapmamış olurlar. Emekleme döneminde oyun minderi üzerinde oynayarak dizlerini incitmeden hareket edebilirler. Daha ileri dönemlerde de üzerinde rakamlar, sayılar, harfler olan oyun minderleri ile daha hızlı öğrenebilir ve öğrenirken eğlenebilirler.


Kaliteli oyun minderi ürünlerine novabazar.com üzerinden ulaşabilirsiniz. Oyun minderi fiyatları, ürünlere ve markalara göre değişiklik gösterse de genellikle belirli bir fiyat aralığında seyreder. Alfabeli oyun halısı, ışıklı ve sesli oyun halıları, karın üstü oyun platformları arasından seçim yaparak kendi çocuğunuza ya da yakınlarınızın bebeğine hediye edebilirsiniz.

Zemine yayılarak kayma yapmayan zemin matları da çok konforludur. Bebeklerin emekleme evresinde çok faydalı olan oyun matları, bebek oynarken yere serilir ve oynadıktan sonra kaldırılır. Silinip yıkanabilir özellikteki oyun matları, hijyenik bir oyun alanı için çok önemlidir. Ayrıca oyun matının yumuşak dokusu bebeğin düştüğünde incinmesine engel olur. Emekleme döneminde de bebeğin dizlerinin zarar görmesini önler. Oyun matlarını yanınızda taşıyarak açık alanda da kullanabilirsiniz. Örneğin pikniğe çıktığınızda yere sererek bebeğin özgürce güneşlenmesini sağlayabilirsiniz.

 

Engelli Oyun Alanı Ne İşe Yarar?

Engelli oyun alanları belirli bir dönem boyunca bebeğin kontrol altında olmasını sağlar. Örneğin 6- 12 aylık bebeği engelli oyun alanına koyarak yanına ilgisini çekecek oyuncaklar ekleyerek bir süre odada yalnız bırakabilirsiniz. Bu sürede mutfaktaki kısa bir işinizi yapabilir, tuvalete gidebilir ya da giyinmek gibi kısa sürecek bir işinizi güvenle tamamlayabilirsiniz. Etrafta çok fazla biblo, obje olan bir eve misafir olarak gittiğinizde ya da ortamda çay servisi gibi tehlikeli olabilecek bir aktivite varken de bir süreliğine bebeği engelli oyun alanında kontrol altına alabilirsiniz. Engelli oyun alanları, bebeğin güvenliği ve anne&babanın konforu için çok faydalı olabilir. Ancak bebeği çok uzun süre bu alan içinde tutmak, bebeğin etrafı keşfetme ihtiyacı açısından sakıncalı da olabilecektir.

Devamını gör
Copyright © 2005-2018 Seltim Dış Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.