Oyuncak

Sırala:
Göster:
ASSASSINS CREED III CONNOR BUST
%11
340,00 ₺
300,00 ₺
Sırala:
Göster:

Lego ve yapı setleri, çocuklar için doktor seti ya da tamirci seti, oyuncak olta takımı, peluş oyuncaklar, lisanslı oyuncaklar gibi çok farklı oyuncak türleri için uygun fiyat ve kaliteli online alışveriş seçeneğini novabazar.com/oyuncak kategorisinde bulabilirsiniz.

Çocukları sevindirmek için aldığımız oyuncaklar aslında onların gelişimi için de çok önemlidir. Çünkü oyuncaklar, çocukların tutma, kavrama, itme, çekme, sürükleme, dokunma, farklı kumaş ve malzeme dokularını ayırt etme gibi becerileri kazanmalarını kolaylaştırırlar. Ayrıca ilerleyen yaşlarda birleştirme, iç içe geçirme, ayırma, büyük küçük, renk ve şekil kavramlarını ayırt etme gibi temel motor becerilerini de yine oyuncaklarla geliştirebilirler. Elbette oyuncakların çocukların eğlenmesi, keyifli vakit geçirmesi, oyalanması için de mükemmel çözümler sunduğu kabul etmek gerekir. Oyuncakların en önemli işlevlerinden biri de anne-baba ile iletişimi güçlendirebilmesidir. Bebeğinizle ya da çocuğunuzla birlikte oyun oynayarak onunla aranızda güçlü bir iletişim bağının oluşmasını sağlayabilirsiniz. Peki, öğreten, geliştiren, eğlendiren ve paylaşımı arttıran oyuncakların seçiminde nelere dikkat etmek gerekir?

Yaşa Göre Oyuncak Seçimi

Bebeğinizin kaç aylık olduğu ya da çocuğunuzun kaç yaşında olduğu oyuncak seçiminde ilk dikkat edilecek konudur. Ayından ya da yaşından çok büyük bir oyuncak almak onun bu oyuncaktan keyif almamasına hatta ileri dönemlerde yapamadığı bir işlev için kötü hissetmesine neden olabilir. Bebekler için de ayından ileride olan bazı oyuncaklar tehlikeli olabilirler. Bu nedenle bebek ve çocuklara oyuncak alırken mutlaka oyuncakların ürün içeriğinde yazan ay-yaş bilgisini göz önüne alın.

Malzemeye Dikkat Edin!

Oyuncaklar bu konuda devletin belirlediği bazı malzeme standartlarını taşımak zorundadır. Ancak örneğin CEE belgesi olmayan oyuncaklar çocuk sağlığı için tehlikeli plastik atıklardan geri dönüşümle elde edilmiş olabilirler.

Novabazar Oyuncak Kategorisi Çok Zengin

Novabazar, diğer tüm ihtiyaçlarınız için olduğu gibi oyuncak konusunda da en zengin ürün çeşitliliğini en kaliteli ürün seçenekleriyle sunmayı amaçlıyor. novabazar.com’da uygun fiyatlı akülü araçlardan, doğum günü partisi ürünlerine kadar aradığınız pek çok şeyi bulabilirsiniz. Akülü araç kategorisinde, motorlar, jeep, traktör hatta ATV araçlarının farklı renk ve modellerini bulabilirsiniz. Oyun minderleri, çıngırak ya da oyun havuzları bir yaş öncesi bebek hediyesi için düşünebileceğiniz ideal ürünlerdir. Çocukların çok sevdiği ve çoğunlukla çizgi kahramanlarla özdeşleştirdikleri figür oyuncak çeşitlerine, meslek setlerine ve legolara novabazar ile ulaşabilirsiniz.


Devamını gör
Copyright © 2005-2017 Seltim Dış Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.