Power Supply PSU

Sırala:
Göster:
Frisby 300W 12 cm Power Supply
%7
87,73 ₺
81,47 ₺
Frisby 350W 12 cm Power Supply
%4
110,82 ₺
105,93 ₺
Sırala:
Göster:

Power Supply Ünitesi olarak da bilinen PSU, bilgisayara gerekli gücü sağlayan ünitedir. Farklı ölçüde gerilim üreterek farklı parçaları besleyen ve bilgisayarın ihtiyaç duyduğu gücü üreten PSU, harici olarak alınıp kullanılabilir. Normalde PSU, bilgisayar kasasına bağlıdır. Kasanın arkasından da görünür. Özellikle masaüstü bilgisayarlara harici olarak takılabilen bu ürünü novabazar.com Bilgisayar ana kategorisi altındaki PSU kategorisinden alabilirsiniz.

 

PSU Nasıl Çalışır?

Şehir şebekesinden elektriği alıp voltajlara bölerek her bir bilgisayar parçasının ihtiyaç duyduğu kadar enerjiyi paylaştırarak çalışır. PSU ya da güç kaynağı, önce şebekeden aldığı enerjiyi ölçer. Bu ölçme işlemi sistemin düzgün çalışması için hayati önem taşır. Ardından da gereken paylaşımı yapar. PSU’daki anakart bağlantı çıkışları üzerinden bilgisayarın tüm birimlerine enerji dağılımı sağlanır.

PSU Seçimi Nasıl Olmalı?

Bilgisayarın ihtiyaç duyacağı güce göre PSU seçmek gerekir. PSU’nun gücü bilgisayarın verimli çalışması için önemlidir. En az 400 wattlık PSU alınması tavsiye edilir. İyi çalışmayan bir PSU, bilgisayarın parçalarını bozar. Yetersiz çalışan bir PSU ise bilgisayardan verim almanıza engel olur.

Güç kaynağı miktarı da önemli bir kriterdir ve watt ile ifade edilir. Güç kaynağı türü, fan sayısı ve fan boyutları da PSU alırken mutlaka dikkate alınmalıdır

Güç Kaynağı Fanı Önemlidir!

PSU, bilgisayar çalıştığı sürece çalışır. Hiç durmayan bu enerji ileteni çoğunlukla ısınır ve ısınma da hem ona hem de onun bağlı olduğu parçalara zarar verir. PSU’nun ısınmasını ya da aşırı ısınmasını önlemek üzere elektrikli fan kullanılır

PSU Fiyatları

PSU fiyatları, markaya, modele, türe, fan sayısına göre değişir. novabazar.com PSU Kategorisini inceleyerek farklı marka PSU modellerine ulaşabilir, cazip fiyatlarla PSU alabilirsiniz. Uygun fiyatlı PSU almak, uzun süre garanti sunabilen markaların ürünlerine sahip olmak üzere Novabazar’ın güçlü tedarikçi ilişkilerinden yararlanabilir, güvenli ve konforlu alışveriş süreci yaşayabilirsiniz.

 


Devamını gör
Copyright © 2005-2018 Seltim Dış Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.