Şofbenler

Sırala:
Göster:
Sırala:
Göster:

Şofbenler

 

Banyoda kullanılan şofbenler farklı ayar dereceleri, farklı hızlarda su ısıtma kapasiteleri ile bir birinden ayrışıyor. Pratik, güvenli ve temiz bir su ısıtma yöntemi olan elektrikli şofbenler, pek çok ev ve ofiste tercih ediliyor.

 

Şofbenlerin Özellikleri Nelerdir?

Şofbenler, farklı kademelerde güç kullanırlar. Genellikle birinci kademede daha ılık bir sıcaklıkta su sunarken aynı zamanda daha az enerji tüketirler. İkinci kademe, banyo için yeterli olan ısıyı sağlar. Üçüncü kademe ise şofbenlerin en fazla enerji tükettiği ve suyu en fazla ısıtabildiği aşamadır. Bu kademe genellikle çamaşır yıkamak gibi kaynar suya ihtiyaç duyulan durumlarda kullanılır. Bazı şofbenler, su kapandığında otomatik olarak kendini kapatır, bazı şofben modellerini ise kullandıktan sonra kapatmak gerekir. Sudaki kireç, şofbenler için önemli bir tehdittir. Özellikle kireç miktarının yüksek olduğu şehirlerde bu konuda dikkatli olmak kireçlenme sorunu yaşatmayacak şofbenler tercih etmek gerekir.

 

Şofben Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Ürün açıklamalarında “kireçlenme sorunu olmaz” yazan ürünleri tercih etmeniz önemlidir. Çünkü zamanla biriken kireç, şofben arızasına neden olabilir. Şofbenlerin sunduğu kademeler de önemlidir. Eğer sadece banyo yapmak amacıyla kullanacaksanız 2- en çok da üç kademe yeterlidir. Elektrik kaçağı tehlikesi olmayacak yapıdaki ürünleri tercih etmek gerekir.

 

En İyi Şofben Markaları Nelerdir?

Günümüzde pek çok beyaz eşya üreticisi, şofben de üretiyor. Arçelik marka şofbenler, Arnica marka şofbenler, CVS marka şofbenler, Eminçelik marka şofbenler, Fakir marka şofbenler, Sunny marka şofbenler en çok tercih edilenler arasındadır. Aradığınız markanın şofben ürünü için novabazar.com Şofbenler Kategorisini inceleyebilirsiniz. Uygun fiyata şofben almak üzere sayfadaki ürünleri takip edebilir, kampanyalardan haberdar olmak için novabazar.com’a üye olabilirsiniz.

Devamını gör
Copyright © 2005-2018 Seltim Dış Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.