Televizyonlar

Seçili Filtreler :
  • Marka: Philips
Sırala:
Göster:
Sırala:
Göster:

Televizyonlar

 

Bazıları için gereksiz, bazıları için zararlı ve bir çoğumuz için de vazgeçilmez olan televizyonlar, bugün dünyayı evimize taşıyan cihazlar. Onlarla ilgili kötü yorumların çoğu uyuşturan, hayata hiç bir katkı sağlamayan programlarla ilgili olabilir. Ancak pek çok belgeselin, hayata değer katan ve vizyon veren filmin, hikayeleri ya da tarihi gerçekleri kolay okunan görüntülere dönüştüren dizilerin hakkını yememek gerek. Bununla beraber, televizyonların smart özelliğiyle birlikte internete bağlanabiliyor olmaları onları çok daha işlevsel kıldı. Zira, ancak belirli bir ekran genişliğine erişebilen bilgisayarınızın yerine tüm görüntüyü çok daha dev bir ekranda izlemek, çalışmak çok daha konforlu değil mi? Peki, televizyon alırken nelere dikkat etmek gerekir ve televizyon modelleri, markaları, çeşitleri nelerdir?

Televizyon Alırken İhtiyaçlarınıza Odaklanın!

pek çok kullanıcı televizyon alırken markaya, ekran genişliğine odaklanıyor oysa kişinin televizyondan beklentisi ve kendi ihtiyaçları bu konuda gerçek belirleyici olmalı. Böyle verilen bir kararla alınan cihaz, çok daha doğru bir seçim olacaktır. Televizyon seçiminde odaklanılan konu başlıklarını tek tek ele alalım:

 

  1. Televizyon Alırken Marka Algısının Etkisi

Televizyon üreticileri yelpazesi oldukça geniş. Vestel, Arçelik gibi yerli markaların yanı sıra Sony, Samsung, LG, Goldmaster, Panasonic, Philips gibi çok sayıda TV üretici marka var. Burada önemli olan bir markanın ne kadar popüler olduğu değil, söz konusu markanın servis ağının ne kadar geniş olduğu, ne kadar iyi çalıştığı ve size en yakın servisin hangisinde olduğudur. Ayrıca bazı markaların diğerlerinden ayrışan teknolojileri olabilir ve bu teknolojiyi kullanmak sizin için gerekliyse yine söz konusu markaya odaklanabilirsiniz.

 

  1. Televizyon Alırken Ekran Genişliği Takıntısı

Pek çok tüketici TV ekranı ne kadar büyükse, o kadar iyi bir ürün aldığını düşünür. Oysa ekran genişliği doğru ortamda iyi bir seyir keyfi sunar. Örneğin küçük bir oturma odasında dev boyutlardaki bir televizyonun seyirciye keyif vermekten çok rahatsız edici olacağı, göz yoracağı markalar tarafından da belirtiliyor. Eğer gerçekten geniş bir alanda konumlandıracağınız bir televizyon arıyorsanız en büyük ekranlı televizyon modellerine yönelebilirsiniz. Zira o zaman adeta evde sinema keyfi yaşamak çok eğlenceli olabilir.

 

  1. İleri Teknoloji Televizyonlara Sahip Olmak İsteği

Yine pek çok alıcının yaptığı bir hata, aslında hiç kullanmayacağı teknolojilere fazladan para ödemesidir. Eğer televizyonunuzla internete bağlanmak ya da benzer üst seviye özellikleri kullanmak gibi bir alışkanlığınız yoksa söz konusu özelliklere sahip olan cihazlara ekstra ödeme yapmanıza da gerek yok.

 

En Uygun Fiyatlı Televizyon Modelleri Hangileri?

İhtiyacınız olmayan ya da size uygun olmayan özellikler için gereksiz harcama yapmanız konusuna ek olarak gerçekten ihtiyacınızı karşılamayacak bir televizyon almanız da doğru olmayabilir. Bu nedenle ihtiyaçlara odaklanmak en iyi sonucu sunacaktır. Uygun fiyatlı televizyonlar için novabazar.com Televizyon kategorisini inceleyebilirsiniz.


Devamını gör
Copyright © 2005-2018 Seltim Dış Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.