Tripodlar

Sırala:
Göster:
Sırala:
Göster:

Tripod-Monopod

 

Fotoğraf çekerken netlik elde etmek çok önemlidir. Çekim anında elinizin titremesi görüntü kalitesini düşürür. Son teknoloji dijital fotoğraf makinesi modellerinde söz konusu titremenin neden olduğu bulanık görüntüyü engellemek üzere oldukça başarılı netlik teknolojileri geliştirildi. Üstelik bu teknolojiler gerçekten de sizin eliniz titrese bile ya da makineyi çekim anında hareket ettirseniz bile hatta odaklandığınız konu hareket etse bile odaklanmayı sürdürerek net bir görüntü sunabiliyor. Ancak, çekim anının uzadığı özel çekim tekniklerinde sizin fark etmeyeceğiniz seviyede bir titreme bile görüntüyü bozar. İşte böyle durumlar için mutlaka tripod kullanmak gerekiyor. Üç ayak adı da verilen tripodlar, makinenin dengede ve hareketsiz olarak durmasını, sarsılamamasını amaçlıyor. Üçten fazla ayağı olan farklı çeşitlere de monopod deniliyor. Zira, “mono” Latinde “çok sayıda” demek.

 
 

Tripod-Monopod Modelleri Nelerdir ve Tripod Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Farklı renklerde, farklı malzemelerden yapılmış Tripod-Monopod çeşitleri var. Berno, Vanguard, Addison, Digipod gibi markaların Tripod modelleri arasından seçim yapılabilir. Tripod seçiminde dikkat edilmesi gerekenler, dayanıklılık, hafiflik, kolay taşıma, kolay katlanabilme gibi konulardır.

 

Tripod Fiyatları Nasıl?

Fotoğraf makinesi alırken pek çok kullanıcının profesyonelliğe ilk adımı bir tripod sahibi olmakla başlar. Tripod fiyatları ise ürünün markasına, modeline, kullanılan malzemeye, ayak sağlamlığına, esnekliğine, taşınabilirliğine, katlama kolaylığına gire değişir. Uygun fiyatlı Tripod almak için novabazar.com Tripod-Monopod kategorosini inceleyebilirsiniz. Novabazar, yılların mağazacılık deneyimini online platforma taşıyan çok güçlü bir tedarik zinciri ile çalışır. Onu e-ticarette avantajlı kılan bu gerçek mağazacılık deneyimi, en kaliteli, en dürüst satıcılarla çalışması için de güçlü bir ipucu sunar. Tripod alırken ya da diğer ihtiyaçlarınız için güvenle novabazar.com’u tercih edebilir, yasal çerçevede iade ve ürün değişim hakkınızı güvenle kullanabilirsiniz.


Devamını gör
Copyright © 2005-2018 Seltim Dış Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.