Uydu Alıcıları ve Aksesuarları

Sırala:
Göster:
Sırala:
Göster:

Uydu Alıcı ve Aksesuarları

Televizyon programlarını izlemek için kanallara erişmek gerekir. kanallara sorunsuz erişmek için de uydu alıcılarına ihtiyaç duyarız. Uzaya gönderilen uydular sayesinde bazı özel mikrodalga sinyalleri işlendikten sonra birim televizyonlarımıza istediğimiz programı izlememiz için gereken süreç sağlanmış olur. 1940’lardan beri analog uydu alıcıları, dijital uydu alıcıları ve dijital HD uydu alıcıları ile görüntüyü ya da istenen kanalı bulmak mümkün oluyor. Peki, uydu alıcısı alırken nelere dikkat etmek gerekir ve uygun fiyatlı uydu alıcıları nereden alınır?

Uydu Alıcısı Seçiminde Bunlara Dikkate Edin!

Her hangi bir ürün alırken ihtiyaçlarınıza ya da söz konusu üründen beklentilerinize odaklanmanız her zaman iyi sonuç verir. Uydu alıcıları için de durum, farklı değildir. Zira temelde aynı işleve sahip olsa da farklı teknik özellikleri olan çok sayıda seçenek bulunuyor. Seçim yapmayı kolaylaştırmak için uydu alıcı alırken Full HD uydu alıcı cihazları tercih etmeniz faydalı olabilir. Uydu alıcı bağlantı kablolarının iki ucunun da altın kaplamalı olması da önerilir. Ayrıca evde kullandığınız cihazla uydu alıcının uyumlu olması çok önemlidir. Örneğin televizyonunuz HDMI girişli ise uydu alıcı da böyle olmalıdır. Benzer şekilde televizyonunuz SD girişe sahipse SD uydu alıcı tercih etmeniz gerekir.

 

HDMI Bağlantısı ve FullHD Olma Konusu

HDMI bağlantılı uydu alıcıların hepsi full HD görüntü kalitesi sunmaz. HDMI bağlantılı ancak standart çözünürlükte görüntü kalitesi veren uydu alıcıları böyledir. Bu detaya dikkat etmek gerekir. HDMI bağlantılı ve FullHD destekli olan uydu alıcıları daha başarılı bir görüntü kalitesi için tercih edilir.

 

Tüm bunlara ek olarak CE damgalı ve garantili uydu alıcıları tercih etmek önemlidir.

 

Uygun fiyatlı uydu alıcı cihazlar için novabazar.com Uydu Alıcı ve Aksesuarları kategorisini inceleyebilirsiniz.


Devamını gör
Copyright © 2005-2018 Seltim Dış Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.