Yaşam Alanı

Sırala:
Göster:
Sırala:
Göster:

Ev dekorasyonu asla sadece eşyalarla sağlanamaz. Evi kullanışlı ve dekoratif kılan şey, yaşam alanını düzenleyen detaylardır. Dekorasyonla uyumlu şık objeler, kırlentler, tablolar, saklama alanları, kutular ya da askılıklar hem mekanı daha verimli kullanmanıza yardım eder hem de daha dekoratif bir görüm elde etmenizi sağlar.

Modern ve Keyifli Bir Dekorasyon İçin İpuçları

Mobilya mağazasından alıp geldiğiniz eşyaların ezbere bir simetri ile durmasından rahatsız oluyorsanız dekoratörlerin önerdiği bazı ipuçlarını takip edebilirsiniz.

Eşyaları ve diğer her şeyi almadan önce kendinize bir dekorasyon stili belirleyin. Başka bir deyişle bir tarzınız olsun. Evinize gelenler “evet bu ev bana şunu anımsatıyor” diyebilsin. Evin kendi ruhu olmasına izin verin.

Belirlediğiniz trende uygun örnekleri internetten araştırın. Neyi nereye koymuşlar nasıl bir düzenleme yapmışlar örnek alın.

Ardından bu trende uygun eşyaları almaya başlayın.

Sadece koltuk, halı ve perde ile bir evi dekoratif gösteremezsiniz. Mutlaka dekorasyonu vurgulayacak tablolar, objeler, yastıklar ve diğer detayları da kullanın.

Yaşam Alanını Daha Verimli Kullanmanın Yolları

Ülkemizde şöyle 200 metrekarelik geniş evlerde yaşayanların sayısı epey az. Genellikle 110-120 metrekarelik evlerde yaşıyoruz. Bu küçük ve sınırlı yaşam alanında tüm düzenimizi kurmaya ve günlük ihtiyaçlarımızı karşılamaya çalışıyoruz. Peki, Sınırlı bir alanı verimli kullanmak için neler yapılabilir?

Gereksiz eşyalardan kurtulun. Kullanmadığınız her eşya, yaşam alanınızı daraltır ve sizin yaşam hakkınızdan ya da konforunuzdan çalar.

Evi sadece yatayda değil dikeyde de kullanmayı öğrenin. Bu, şu demek: duvarlara raflar yaptırın. Ivır zıvırı yerlerde değil raflarda tutun.

Gözü kötü görünen ama gerekli olan şeyleri tek yere toplayın. Her odada temizlik bezi, süpürge, fırça, kova, deterjan olmak zorunda değil. Bunların hepsini evde tek yere toplayarak diğer yaşam alanlarında bu malzemelerin yer işgal etmesini önleyebilirsiniz.

Şık kutularla dolap içlerini düzenleyin.

Novabazar ekibi, en trend dekorasyon ürünlerini özenle seçerek Yaşam Alanı Ana Kategorisinde sunar. Çöp kovası, Sofra aksesuarları, ekmek sepeti, banyo aksesuarları, ev tekstili ürünleri gibi farklı ihtiyaçlarınıza cevap verecek ürünlere novabazar.com’dan ulaşabilirsiniz.


Devamını gör
Copyright © 2005-2018 Seltim Dış Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.