Yatak Odası

Sırala:
Göster:
Sırala:
Göster:

Yatak Odası

 

Yatak odası mobilyası seçimi, en zor tercih listelerinden biridir. Yeni evli çiftler yatak odası mobilyası tercihinde çok zorlanırlar. Kullanışlı yatak odası mobilyaları, şık ve gösterişli yatak odası takımları arasında gidip gelen çiftler, tereddütler içinde kötü seçimler yapabilirler. Peki, yatak odası mobilyası seçiminde dikkat edilecekler listesi yapılsa nasıl olur?

 

Yatak Odası Takımı Alırken Bunlara Dikkat Edin!

Önce alacağınız yatak odası takımını ne genellikle bir odda konumlandıracağınıza karar verin. Örneğin ev tutmadan mobilya seçimi yapmayın. Yatak odası olarak kullanacağınız alandaki kirişler, pencere ve kapı gibi mobilya kullanımını bölecek alanları iyi hesaplayın. Ardından bu alanlardan kalan bölgelere düzgün oturacak şekilde mobilyanızı seçin. Gerekirse yatak odası takımı yerine tek parça dolap ve yatak alın. Bazen çok dar odalarda komodin ya da şifonyer gibi eşyalar ortamı fazlasıyla daraltabilir.

Eğer alçak tavanlı bir evde oturuyorsanız şapkalıklı yatak odası dolabı modellerinden uzak durun. Bu modeller odayı olduğundan daha basık gösterebilir. Yine dar bir oda söz konusuysa sürgülü gardırop modellerini hatta bir kanadında ya da iki kanadında ayna olan modelleri tercih edin. Ayna kullanımı, mekanı olduğundan daha ferah gösterir. Küçük yatak odalarında koyu ahşap renkleri, çok renkli ve çok bölmeli mobilyalar iç karartıcı olabilir. Mümkün olduğunca düz ve açık renkler tercih edin.

 

Eğer saklama alanınız yetersizse iki katlı çekmeceli komodin modelleri ve en az altı çekmeceli şifonyerler tam size göre. Böylece fazladan çekmece elde edebilirsiniz. Dolap içi düzenleyici ürünlerle de dolapları daha kullanışlı bir hale getirmeniz mümkün.

 

Yatak odası halısı, perdesi, yatak örtüsü ve diğer dekoratif ürünler, ortamda bütüncül bir şıklık elde etmenize yardımcı olacaktır.

 

Yatak odasında ek alan kaldığında ve giysileriniz için biraz daha fazla saklama alanına ihtiyaç duyduğunuzda da ise yatak odası mobilyanızla uyumlu tek kanatlı dolaplardan alabilirsiniz. Tek kapaklı beş raflı dolaplar, bu konuda oldukça konforlu bir çözüm sunar. Bu tek kapaklı dolap modellerini taşınmanız halinde ve yatak odasında yer kalmaması durumunda farklı alanlarda da kullanabilirsiniz. Banyo dolabı, mutfak dolabı, çalışma odası dolabı hatta kiler dolabı olarak bile kullanılabilirler.


Uygun fiyatlı yatak odası mobilyaları için novabazar.com Yatak Odası kategorisini inceleyebilirsiniz. Bütçenize uygun bir yatak odası takımı ya da uygun fiyatlı gardırop modelleri ile evinizde konforlu bir ortam yaratabilirsiniz.

Devamını gör
Copyright © 2005-2018 Seltim Dış Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.